Inteligentne kamery na straży bezpieczeństwa posesji

Inteligentne kamery na straży bezpieczeństwa posesji
Możliwość komentowania Inteligentne kamery na straży bezpieczeństwa posesji została wyłączona, 03/06/2019, przez␣, w␣Ekonomiczny dom, infrastruktura, komercyjne, porady, wynajmuj bezpiecznie

W okresie wakacji domy często pozostawiane są bez opieki. Z tego względu latem notuje się więcej włamań niż w innych porach roku. Urlop może być jednak spokojniejszy, dzięki inteligentnym kamerom. Ich instalacja jest prosta i pozwala użytkownikom obserwować swój dom z dowolnego miejsca na świecie.

Nieobecność domowników przebywających na wakacjach to idealna okazja dla włamywaczy. W rezultacie, każdego lata wzrasta liczba zgłoszonych włamań. Nawet jeśli dom jest zabezpieczony alarmem, w momencie przybycia policji złodziej jest już daleko, często nie pozostawiając żadnych śladów.

W 2017 roku w Polsce dokonano ponad 65 000 włamań, a w aż 2/3 przypadków nie ustalono sprawcy.

W powstrzymaniu złodziei lub ich zidentyfikowaniu mogą pomóc inteligentne kamery. Są one łatwe w instalacji, tańsze niż kompletny zestaw monitorujący, a w przypadku niektórych marek nie wymagają comiesięcznej opłaty.

\\DEVATMO\Graph\Supports Marketing Tools\05_Images\Photos Produits HD\Security\Presence\Presence + Devices\Web\Presence-smartphone filaire-EN-WEB.jpg
Przy pomocy zewnętrznych i wewnętrznych kamer użytkownicy mogą obserwować swój dom zdalnie za pomocą smartfona.

Przykładowymi rozwiązaniami tego typu są inteligentne kamery Netatmo. Przy pomocy zewnętrznych i wewnętrznych kamer użytkownicy mogą obserwować swój dom zdalnie za pomocą smartfona.

Ponadto, kamery Netatmo potrafią odróżnić przypadkowy ruch od istotnych zdarzeń. Zewnętrzna kamera identyfikuje ludzi, zwierzęta i pojazdy, a wewnętrzna jest wyposażona w funkcję rozpoznawania twarzy. Urządzenia wykrywają nietypowe sytuacje i natychmiastowo ostrzegają użytkowników. Dzięki temu właściciele domów mogą szybko zareagować i zaalarmować sąsiadów lub policję.

Inteligentna kamera zewnętrzna – wiedz, co się dzieje wokół domu

Inteligentna kamera zewnętrzna Netatmo w czasie rzeczywistym powiadomi o nieznanej osobie poruszającej się w pobliżu domu, zajeżdżającym na podjazd samochodzie lub zwierzęciu, które wślizgnęło się do ogrodu. Użytkownicy mogą wybrać rodzaje zdarzeń, o jakich chcą być ostrzegani i otrzymywać tylko istotne dla siebie informacje. Mogą też zawęzić obszar, jaki ma być szczegółowo monitorowany przez kamerę.

\\DEVATMO\Graph\Supports Marketing Tools\05_Images\Devices + Screenshot\Welcome\Welcome-iPhone-7-gold-RVB.jpg
Inteligentna kamera Netatmo pozwoli rozpoznać domowników i zdalnie aktywować lampę.

Kamera zewnętrzna ma ponadto wbudowaną lampę. Można ją aktywować ręcznie przez aplikację lub ustawić, aby włączała się, przy każdym wykrytym ruchu lub tylko podczas określonych zdarzeń. Lampa pozwala domownikom znaleźć drogę do drzwi nocą, ale też zdemaskować i odstraszyć intruzów.

Kamera, która rozpoznaje domowników

Inteligentna kamera wewnętrzna Netatmo wyróżnia się funkcją rozpoznawania twarzy. Pozwala ona odróżniać członków rodziny od intruzów. Po wykryciu przechodzącej osoby, kamera wysyła informację na smartfon użytkownika z dołączonym zdjęciem i nagraniem sytuacji.

Otrzymywane powiadomienia można dostosować do swoich potrzeb. Zamiast rejestrować każdy najmniejszy ruch, kamera Netatmo może zapisywać nagrania wyłącznie w przypadku wykrycia nieznanych ludzi.

Inteligentne kamery Netatmo udostępniają użytkownikom wszystkie nagrania i funkcje bez żadnych dodatkowych opłat. Wideo zapisywane jest lokalnie na dołączonej do zestawu zaszyfrowanej karcie microSD i może być automatycznie przesyłane na serwer FTP lub konto Dropbox użytkownika.

Cena i dostępność  

Sugerowana cena detaliczna inteligentnej kamery zewnętrznej  Netatmo wynosi 1399,99 PLN. Inteligentna kamera wewnętrzna Netatmo dostępna jest w cenie 899,99 PLN.

Oba produkty można kupić w wybranych sklepach detalicznych, takich jak: iSpot, al.to, Komputronik, EuroRTV, Redcoon, Skynet, Cortland, Media Markt, iPlanet, iComfort czy Deno.

Służąca do obsługi kamer aplikacja Netatmo Security jest całkowicie darmowa i zgodna z systemami iOS 9 i Android 4.3 lub nowszymi. Dostępna jest również na komputery PC i Mac.

O Netatmo

Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, tworzący proste, estetyczne oraz inteligentne rozwiązania dla bezpieczniejszego i wygodniejszego domu. Misją firmy jest wprowadzenie użytecznej technologii do miejsca najbliższego ludziom – ich własnego domu. Aby tego dokonać, Netatmo przestrzega czterech zasad, które są wpisane w DNA firmy:

  • solidne wykonanie: bez planowanego postarzania produktu;
  • prywatność: gwarancja ochrony danych już na etapie koncepcji produktu;
  • niezawodność i użyteczność: ułatwianie codziennego życia;
  • przemyślane powiadomienia: tylko ważne informacje.

Od 2012 roku Netatmo wprowadziło na rynek trzynaście urządzeń i akcesoriów w celu zaspokojenia głównych potrzeb branży inteligentnego domu. Firma udostępnia wachlarz rozwiązań do automatyzacji domowej i ułatwiania codziennego życia. W uzupełnieniu do swojej głównej linii produktowej, Netatmo współpracuje z branżowymi liderami w ramach programu „with Netatmo”. Program pozwala firmie rozwijać się strategicznie w nowych obszarach dzięki zintegrowanym, inteligentnym rozwiązaniom, które wpasowują się w infrastrukturę domu. Netatmo sprawia, że codzienność w domu staje się lepsza, prostsza i łatwiejsza.

W listopadzie 2018 roku Netatmo dołączyło do Grupy Legrand – jednego z globalnych liderów w branży elektroinstalacyjnej oraz infrastruktury cyfrowej budynków.

Netatmo, prosty sposób na inteligentny dom.

Kontakt prasowy:

Jacek Dembicki
public relations managerSAROTA PR – agencja public relations
Tel.: +48 12 349 03 52Kom.+48 533 553 304Email: jacek.dembicki(at)sarota.plwww.sarota.pl
Jan Balickijunior public relations specialist
SAROTA PR – agencja public relationsTel: +48 12 349 03 52Kom: +48 530 646 090
Email: jan.balicki(at)sarota.plwww.sarota.pl
Omnie Joanna Miśkiewicz