Znamy już wykonawcę odcinka F autostrady A1

Znamy już wykonawcę odcinka F autostrady A1
Możliwość komentowania Znamy już wykonawcę odcinka F autostrady A1 została wyłączona, 13/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, ceny, deweloperzy, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, przetargi, śląskie

Generalnym wykonawcą odcinka autostrady A1 z Rząsawy do Blachowni zostało konsorcjum firm Salini i Todini Costruzioni Generali. Kontrakt opiewa na ponad 703 mln zł. Jest to część inwestycji „Autostrada A1 węzeł Pyrzowice – koniec obwodnicy Częstochowy”.

W przetargu wpłynęły wnioski od dziesięciu wykonawców, z których najtańszą opcją zaproponowało konsorcjum Salini i Todini Construzioni Generali. Wykonawca zobowiązał się, że zrealizuje kontrakt w ciągu 33 miesięcy. Jego zadaniem będzie budowa 20,27 km drogi o klasie A. Droga musi być włączona do istniejącego przekroju DK-1. Konsorcjum zrealizuje to zadanie w systemie „projektuj i buduj”.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.