Ilu Polaków mieszka w blokach?

Ilu Polaków mieszka w blokach?
Możliwość komentowania Ilu Polaków mieszka w blokach? została wyłączona, 16/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

W blokach, według szacunków, mieszka blisko 1/3 Polaków. Lista zalet i wad mieszkania w blokach z wielkiej płyty jest długa.

Większość bloków w polskich miastach została zbudowana „za Gierka”, czyli w latach 70. XX wieku. Jak mówią eksperci WGN – mieszkania w blokach cieszą się popularnością ze względu na stosunkowo niską cenę.

Jako wady takich mieszkań przede wszystkim możemy wymienić szarą i monotonną architekturę, niefunkcjonalny układ czy złą akustykę. Przy dobrych stronach bloków należy wymienić przede wszystkim fakt, że na każdym blokowisku znajdowały się instytucje potrzebne każdej rodzinie: żłobki, przedszkola, sklepy, przychodnie czy place zabaw. Sporo również były zieleni. Dziś bloki często są modernizowane, zyskują nowy wygląd.

U naszych zachodnich sąsiadów bloki z poprzedniej epoki zyskały nowoczesny wygląd dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i ciekawej architektury. W Polsce również wiele się zmienia w tym temacie – wystarczy zajrzeć do Tych czy Wrocławia (przykład tzw. sedesowców).

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: onet.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.