Ile za wykończenie mieszkania u dewelopera?

Możliwość komentowania Ile za wykończenie mieszkania u dewelopera? została wyłączona, 22/01/2016, przez␣, w␣nieruchomości

Jak wiele osób decyduje się na wykończenie mieszkania przez dewelopera? Ile trzeba za nie dopłacić? Portal nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy dotyczącej oferty wykończeniowej firm deweloperskich.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

W przypadku osiedli powstających w centrum miast, gdzie sporą grupę klientów stanowią inwestorzy, odsetek klientów zainteresowanych wykończeniem mieszkania jest zdecydowanie większy, niż w przypadku projektów z tzw. segmentu popularnego. Mając to na uwadze zdecydowaliśmy się na współpracę z profesjonalnymi firmami, które oferują kompleksowe wykończenie wnętrz, począwszy od projektu z wizualizacjami, po kosztorys i samą realizację. Dzięki skali naszej działalności jesteśmy w stanie wynegocjować bardzo atrakcyjne warunki cenowe, na czym w bezpośredni sposób korzystają klienci.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Na skorzystanie z dodatkowego pakietu usług przy zakupie mieszkania decyduje się coraz więcej nabywców. Oferujemy program Wykończenie pod klucz, który oparty jest na współpracy z jedną z najlepszych firm w kraju zajmujących się wykończeniem wnętrz. Ceny pakietów zaczynają się od 450 zł za m kw. Kupujący coraz częściej korzystają z takich udogodnień ze względu na brak czasu.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

W ostatnim czasie rozszerzyliśmy ofertę o program aranżacji wnętrz. Dzięki współpracy z wyspecjalizowanym, doświadczonym partnerem Galerie Venice możemy zaoferować klientom bardzo szeroki wybór materiałów wykończeniowych w pakietach Basic, Lifestyle i Premium, a także opracowanie indywidualnego projektu, profesjonalne wsparcie w doborze materiałów oraz bezstresową realizację z gwarancją stałej ceny za metr kwadratowy. Oferowany przez nas program aranżacji lokali to także odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez klientów w zakresie łatwiejszego finansowania całości inwestycji jednym kredytem bankowym.
Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

Posiadamy ofertę wykończenia pod klucz, z której mogą skorzystać klienci zainteresowani zakupem segmentów w inwestycjach Osiedle Olesin i Park Dworski II zlokalizowanych na warszawskiej Białołęce.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania z wykończeniem. Potwierdzeniem popularności tego rozwiązania jest różnorodność propozycji wykończenia mieszkań pod klucz, jakie oferujemy, podążajac za odmiennymi gustami i preferencjami nabywców. Klienci mają do wyboru kilka pakietów wykończenia w zależności od oczekiwanych efektów i przeznaczonego na ten cel budżetu. Każdy z nich obejmuje prace, od wykonania indywidualnego projektu mieszkania, poprzez zakup wysokiej jakości materiałów, ich dostarczenie i montaż, po sprzątanie. Nabywcy mają też możliwość skorzystania z promocyjnego programu „wykończenie w cenie M”, w którym za symboliczną złotówkę mogą odebrać lokum gotowe do zamieszkania.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates

Oferujemy wykończenie mieszkań pod klucz we współpracy z doświadczonymi architektami wnętrz. Klienci otrzymują fachową pomoc projektanta podczas aranżacji wnętrz oraz wizualizację 3D kuchni i/lub łazienki. Zakres prac wykończeniowych obejmuje m.in.: montaż drzwi wewnętrznych, ułożenie podłóg, dwukrotne malowanie ścian, układanie płytek ceramicznych, czy montaż armatury. Za dopłatą istnieje możliwość zlecenia dodatkowych prac, np.: wykonania kuchni na zamówienie.

Aktualnie ofertę wykończenia mieszkań pod klucz posiadamy w dwóch inwestycjach. W budynku ConceptHouse Mokotów w Warszawie została ona przygotowana we współpracy z firmą Out&In i obejmuje dwa pakiety: Eco Concept w cenie 700 zł za m kw. oraz Avangard Concept w cenie 1100 zł za m kw. W drugim etapie Apartamentów Krasińskiego, położonych przy ul. Przasnyskiej, można wybierać spośród trzech pakietów przygotowanych z firmą Decoroom: Standard za 650 zł za m kw., Premium za 950 zł za m kw. lub VIP za 1300 zł za m kw.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

Co jakiś czas wprowadzamy programy wykańczania mieszkań w różnych inwestycjach. Kilka lat temu w warszawskiej inwestycji Bobrowiecka 3 klienci mogli zamówić wykończenie pod klucz. Obecnie taka możliwość istnieje w gdańskiej inwestycji Wolne Miasto. Ciągle jednak nasz rynek nie jest na to gotowy. Większość osób nadal uważa że we własnym zakresie jest w stanie zrobić to lepiej i taniej, nie biorąc pod uwagę, że oferta dewelopera jest kompleksowa a wykończenie realizowane przez sprawdzone firmy. Dopiero po rozpoczęciu robót we własnym zakresie klienci przekonują się, że znalezienie dobrych wykonawców to czasochłonne i ryzykowne zadanie, a łączny koszt materiałów kupowanych detalicznie i prac wykonywanych przez różne firmy przewyższa koszty oferowane przez dewelopera.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Home Invest

Coraz więcej klientów pyta o mieszkania wykończone pod klucz, co nie zmienia faktu, że nadal stanowią oni niewielki odsetek nabywców. Home Invest współpracuje z firmą, która profesjonalnie zajmuje się wykańczaniem mieszkań pod klucz w różnych standardach i wariantach cenowych.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy nasi klienci chętnie korzystają z opcji wykończenia pod klucz. Dajemy możliwość wyboru spośród kilku pakietów, zarówno jeśli chodzi o styl, jak i zakres cenowy projektu. Przygotowaliśmy programy wykończenia wnętrz pod klucz w opcji Smart, Premium oraz Premium Plus. Wszystkie programy dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych. Najbardziej popularny jest program wykończenia wnętrz w opcji z wyposażeniem kuchni i sprzętem AGD. Taki pakiet w cenie od 440 zł za m kw. zapewnia projekt aranżacji, wszelkie prace wykończeniowe oraz materiały. Proponujemy wyselekcjonowaną ofertę białego montażu, płytek, paneli podłogowych, drzwi wewnętrznych, mebli kuchennych oraz sprzętu AGD, której motywem przewodnim jest kolorystyka łącząca elementy czerni, bieli, pomarańczy i cappuccino.

Iwona Chmielewska, wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Monday Development

Osób zainteresowanych wykończeniem mieszkań systematycznie przybywa. Przygotowaliśmy trzy pakiety, na bazie których wspólnie z projektantem klienci mogą optymalnie zaaranżować własne mieszkanie. Programy zapewniają im oszczędność czasu i pieniędzy oraz dają możliwość stworzenia funkcjonalnego i niepowtarzalnego wnętrza. Zakres każdego z programów obejmuje koszty materiałów, wykonawstwo oraz nadzór w trakcie prac wykończeniowych, aż do odbioru końcowego mieszkania. Ceny pakietów kształtują się w przedziale 500-750 zł/m kw.

Paulina Mudryk, reprezentująca WAN S.A.

Pytania o wykończenie mieszkań pod klucz zdarzają się sporadycznie, Obecnie nie posiadamy takiej oferty.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Wykończenie mieszkań pod klucz cieszy się coraz większą popularnością. Niedawno poszerzyliśmy naszą ofertę w tym zakresie. We współpracy z redNet Dom oferujemy usługę wykończenia mieszkań. Kupno lokalu wraz z wykończeniem pozwala uniknąć dodatkowych formalności i sfinansować zakup jednym kredytem. Widząc ogromne zainteresowanie klientów kompleksową ofertą z wykończeniem mieszkania pod klucz z pewnością będziemy rozwijać te ofertę w przyszłości.

Marta Jagłowska, marketing manager w firmie Marvipol

Podobnie jak większość deweloperów posiadamy kilka pakietów wykończenia wnętrz przygotowanych praktycznie na każdą kieszeń: Style, Design, Avangarde. Pakiety zostały opracowane przez Galerie Venis i oferują produkty z fabryk hiszpańskich oraz włoskich. Wśród nich znajdziemy takie marki jak: Venis, Tau, Dune, Flaminia, czy Islatiles, a także Villeroy& Boch, czy rodzime Koło. To szczególnie korzystna oferta dla tych osób, którym zależy na oszczędności czasu i wygodzie, a także dla tych, które z różnych względów nie mogą zaangażować się w pełni w proces wykończenia mieszkania.

Marcin Zaremba-Śmietański, członek zarządu operacyjnego w Grupie Deweloperskiej GEO

Liczba osób zainteresowanych ofertą wykończenia mieszkania systematycznie wzrasta i to nie tylko w przypadku inwestycji z najwyższej półki. Bardzo często z tej opcji korzystają także osoby kupujące mieszkanie z przeznaczeniem pod wynajem. Oferta wykończenia pod klucz w naszych inwestycjach jest indywidualnie dobierana do oczekiwań klientów i ich możliwości finansowych. Wspieramy nabywców począwszy od wykonania projektu, poprzez wybór i zakup materiałów, na organizacji remontu kończąc. Oferujemy cztery programy wykończenia: basic – przeznaczony dla osób dysponujących umiarkowanym budżetem, silver – polecany osobom zainteresowanym np. wykończeniem mieszkania na wynajem, gold – pozwalający na realizację nowoczesnych i różnorodnych rozwiązań wykończenia wnętrz oraz platinum – dla najbardziej wymagających klientów.

Marta Ulbrych, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Neocity Polska

Coraz więcej klientów pyta o wykończenie mieszkania pod klucz. W inwestycji Intenso na warszawskiej Woli przygotowaliśmy ofertę wykończenia w cenie 299 zł/m kw. Wykonawcą jest renomowana pracownia Decoroom. Klienci mogą skorzystać m.in. z bezpłatnego projektu aranżacji wnętrza, pomocy w wyborze materiałów oraz konsultacji z architektem.
Zielona Dolina_JW Construction

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

Więcej informacji dompress.pl

Tagi:␣
dompress

Omnie PRESTIGE PR