Ile kosztuje nowa kawalerka

Ile kosztuje nowa kawalerka
Możliwość komentowania Ile kosztuje nowa kawalerka została wyłączona, 12/05/2016, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, mieszkaniowe, nieruchomości

W których inwestycjach deweloperzy oferują mieszkania jednopokojowe? W jakich cenach je kupimy? Portal nieruchomości Dompress.pl sprawdził dostępność takich lokali w nowych osiedlach.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

W każdym z naszych projektów można znaleźć mieszkania jednopokojowe. Powierzchnia tego typu lokali zaczyna się od 25 mkw. Oferujemy także kompaktowe mieszkania dwupokojowe liczące 34 mkw. Ich udział w strukturze inwestycji zależy od lokalizacji. W projektach znajdujących się w centrum miast zdecydowanie przeważają małe mieszkania, szczególnie poszukiwane przez klientów zainteresowanych zakupem inwestycyjnym. Na obrzeżach miast, gdzie nabywcy zaspokajają własne potrzeby mieszkaniowe udział tzw. kawalerek jest marginalny. Ceny są uzależnione od lokalizacji inwestycji, piętra, na którym znajduje się mieszkanie, a także jego układu. W nasze ofercie ceny takich lokali zaczynają się od 5 tys. zł/mkw.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Jednopokojowe mieszkania mamy w ofercie we wrocławskiej inwestycji Siena (Śródmieście). Kawalerki o metrażu do 34 mkw. cieszą się popularnością wśród klientów kupujących nieruchomości w celach inwestycyjnych. Cena za metr kwadratowy w przypadku mieszkań jednopokojowych to ok. 6400 zł.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

Dostosowując się do potrzeb naszych klientów w każdej inwestycji przygotowujemy ofertę ustawnych, kompaktowych mieszkań jednopokojowych. Kawalerki cieszą się powodzeniem wśród osób młodych, a także inwestorów, którzy kupują mieszkanie z myślą o wynajmie i często decydują się też na wykończenie pod klucz. Obecnie mieszkania jednopokojowe oferujemy w Warszawie (osiedle Brzozowy Zakątek), podwarszawskich Ząbkach (Neptun II), Łodzi (City Park), Szczecinie (Ku Słońcu) oraz Olsztynie (Tęczowy Las). Przykładowo kawalerkę o powierzchni 30 mkw. z balkonem w urokliwym olsztyńskim Tęczowym Lesie można nabyć w cenie od 4570 zł za mkw. Osiedle sąsiaduje z jeziorem Bartąg. Mieszkańcy mają jednocześnie dostęp do rozległych terenów rekreacyjnych i lokalnej infrastruktury, a dojazd do centrum Olsztyna zajmuje tylko chwilę.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

W zasadzie we wszystkich warszawskich inwestycjach mamy w ofercie kawalerki. Jedynym wyjątkiem jest projekt Apartamenty Marymont, gdzie najmniejsze zaprojektowane mieszkania to lokale dwupokojowe. Jeśli chodzi o aktualną ofertę mieszkań jednopokojowych to warto zwrócić uwagę na szeroką gamę takich lokali w inwestycji Kolska od Nowa. Oferujemy tam kawalerki w zróżnicowanych metrażach od 33 do 43 mkw. Są to, zarówno lokale z wydzielona kuchnią, jak również z aneksem kuchennym.

Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates

W ofercie drugiego etapu inwestycji Apartamenty Krasińskiego, zlokalizowanej w zacisznym zakątku zielonego warszawskiego Żoliborza, u zbiegu ulic Krasińskiego i Przasnyskiej posiadamy kilka mieszkań jednopokojowych o powierzchni od 33 mkw. Mieszkania wyróżniają się dużymi przeszkleniami, a ich układ funkcjonalny daje możliwość zaaranżowania przestrzeni z wydzielonym aneksem sypialnianym. Ich ceny zaczynają się od 310 tys. zł.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

W każdej inwestycji projekt przewiduje mieszkania jednopokojowe. Największym zainteresowaniem cieszą się najmniejsze mieszkania, o powierzchni do 30 mkw. Przy minimalnie większym metrażu 32-34 mkw. klienci oczekują już mieszkań dwupokojowych.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest

Mieszkania jednopokojowe o powierzchni od 27 mkw. do 32 mkw. posiadamy obecnie w kilku warszawskich inwestycjach, m.in. w projekcie przy ulicy Szklanych Domów (w rejonie ulicy Szaserów), przy ulicy Kałuszyńskiej na Kamionku oraz w inwestycji Garibaldiego przy Rondzie Wiatraczna. Tego typu mieszkania są dostępne w cenie 7800 zł/mkw. i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Aktualnie oferujemy mieszkania jednopokojowe na warszawskich Bielanach w inwestycji Na Sokratesa. Metraże tego typu lokali zaczynają się od ponad 29 mkw. Najtańsze kawalerki można kupić w cenie od ponad 215 tys. zł brutto. Z kolei w naszym, najnowszym projekcie, inwestycji Monte Verdi zlokalizowanej w warszawskiej dzielnicy Włochy najmniejsze mieszkania jednopokojowe mają powierzchnię niespełna 30 mkw., a ich ceny zaczynają się od ponad 212 zł brutto.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.
Największą popularnością wśród klientów cieszą się mieszkania kompaktowe, dlatego stanową nawet do 70 proc. lokali w realizowanych przez nas inwestycjach. Jednopokojowe mieszkania można kupić w takich inwestycjach, jak Zielona Dolina II i III, Willa ONE i Bliska Wola w Warszawie, a także Nowe Tysiąclecie w Katowicach, Bernadowo Park w Gdyni i Centrum III w Łodzi. Kawalerkę o powierzchni 21 mkw. można nabyć w cenie od 160 tys. zł.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

W tej chwili nie dysponujemy już mieszkaniami jednopokojowymi w żadnej z prowadzonych inwestycji. Tego typu lokale cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego zawsze sprzedają się jako pierwsze. Kawalerki kupowane są przede wszystkim przez ludzi młodych i rentierów. Ceny 30-metrowych mieszkań jednopokojowych w Krakowie zaczynają się od 150 tys. zł.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

Mieszkania jednopokojowe o metrażu 28 mkw. i 29 mkw. w cenie 6500 zł/mkw. kupić można w naszej, nowej inwestycji Osiedle Bravo zlokalizowanej na warszawskiej Woli. Są to lokale zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób. Inwestycja mieści się przy ul. Jana Kazimierza 51, posiada podziemny parking, a także komórki lokatorskie przypisane do prawie każdego mieszkania. Klienci, którzy chcieliby odebrać klucze jeszcze w tym roku mogą wybrać jedno z mieszkań jednopokojowych, które oferujemy w kameralnym osiedlu Viva Garden 2 przy ulicy Białołęckiej na warszawskiej Białołęce. W tej inwestycji oferujemy kawalerki o powierzchni 32 mkw. w cenie 5650zł/mkw.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development

Jednopokojowe mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, dlatego oferujemy je we wszystkich naszych inwestycjach. Ceny kawalerek na ekologicznym osiedlu Alpha Park zaczynają się od 220 tys. zł (metraże od 33 mkw.). W Poznaniu proponujemy kawalerki w wysokiej jakości 13-piętrowym wieżowcu. Ich ceny zaczynają się od 223,8 tys. zł, a metraże od 35 mkw. Z kolei we Wrocławiu oferujemy soft lofty i penthouse’y, które powstaną w sąsiedztwie loftów w zrewitalizowanej XIX wiecznej fabryce papieru. Mieszkania o powierzchni od 28 mkw. można kupić w cenie od 293 tys. zł.

Piotr Soja, reprezentujący firmę Galinvest

W każdej z naszych, krakowskich inwestycji zaprojektowane zostały mieszkania jednopokojowe o metrażu od 25 mkw. do ok. 31 mkw. W Osiedlu Riverside i Polonijna takie lokale już się sprzedały. Kawalerki oferujemy obecnie jedynie w inwestycji Zielony Most, zlokalizowanej w popularnej dzielnicy Krowodrza. Ich cena nie przekracza 200 tys. zł.

Aneta Zdulska, dyrektor ds. sprzedaży w WAN S.A.

Jednopokojowe mieszkania dostępne są w drugim etapie inwestycji Apartamenty Wielicka w Krakowie. Kawalerki o metrażach od 27 mkw. do ponad 33 mkw. można kupić w cenach od 6000 zł/mkw. do 6900 zł/mkw.

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

Mieszkania jednopokojowe stanowią 25 proc. oferty mieszkaniowej w każdej z naszych inwestycji, które prowadzimy w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Ich metraż zaczyna się do 29 mkw. W zależności od inwestycji ceny wahają się od 140 tys. zł (5400 zł/mkw.) do 222 tys. zł (7200 zł/mkw.).
Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

Więcej informacji
[email protected]

Omnie PRESTIGE PR