Grupa INPRO świętuje 35-lecie działalności

Grupa INPRO świętuje 35-lecie działalności
Możliwość komentowania Grupa INPRO świętuje 35-lecie działalności została wyłączona, 24/05/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Grupa Kapitałowa INPRO w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia. Od końca lat 80. ubiegłego stulecia konsekwentnie buduje pozycję jednej z najbardziej uznanych firm na polskim wybrzeżu. INPRO zrealizowało dotychczas ponad 90 inwestycji, oddając do użytku ponad 10 000 lokali. Dziś firma liczy blisko 300 pracowników i ma ambitne plany na przyszłość.

Obraz zawierający tekst, budynek, zewnętrzne, cegła

Opis wygenerowany automatycznieJubileusz 35-lecia INPRO S.A.

Z okazji 35-lecia Grupy Kapitałowej INPRO w sobotę 21 maja w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się Gala Jubileuszowa z udziałem najważniejszych osób związanych z firmą. Pośród przybyłych gości znalazły się najważniejsze z punktu widzenia INPRO osoby, które przez lata pracowały na sukces Spółki, a także goście honorowi, m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz, posłanka na Sejm Małgorzata Chmiel czy Senator Stanisław Lamczyk.

W trakcie oficjalnej części spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać przemówień wygłoszonych m.in. przez gości honorowych i przedstawicieli INPRO. Nastąpiło także wręczenie nagród i podziękowań dla pracowników, którzy swoim działaniem w sposób szczególny przyczynili się do sukcesywnego rozwoju Spółki. 

Uroczystą rangę wieczoru podkreślił Koncert Gwiazd z udziałem m.in. Natalii Kukulskiej, Anny Rusowicz, Kuby Badacha czy Marcina Prokopa. O dobre samopoczucie gości zadbali również wykonawcy z zespołu Big Band oraz Symfonia Nova pod batutą Krzysztofa Herdzina oraz tancerki Rewii Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej.

35 lat działalności deweloperskiej 

INPRO powstało w 1987 roku z inicjatywy śp. Piotra Stefaniaka, Krzysztofa Maraszka, Zbigniewa Lewińskiego oraz grupy Przyjaciół, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce uruchomili własną działalność deweloperską. Zaczynając od niewielkiego biura projektowo-usługowego, firma osiągnęła pozycję jednej z najbardziej znaczących firm deweloperskich na Pomorzu. Jej niekwestionowanym sukcesem było wprowadzenie na Giełdę Papierów Wartościowych w 2011 roku. Dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji INPRO S.A. nabyła udziały w Spółce Domesta, co bez wątpienia przełożyło się na wzmocnienie pozycji Grupy w segmencie mieszkań popularnych.

Dziś Grupa Kapitałowa INPRO stanowi złożoną z wielu niezależnych, ale doskonale współpracujących ze sobą Spółek, takich jak: INPRO i Domesta prowadzące działalność deweloperską, inBet zajmująca się produkcją prefabrykatów, ISA oferująca usługi instalacyjne, SML odpowiadająca za aranżację i wykończenie wnętrz, a także Dom Zdrojowy i Hotel Mikołajki.

Ważny element strategii rozwoju firmy stanowi również działanie na rzecz lokalnych społeczności. Aby inwestycje INPRO służyły okolicznym mieszkańcom, Spółka w ramach inicjatywy Współtworzymy Miasto realizuje ogólnodostępne projekty, jak np. boisko wielofunkcyjne w dzielnicy Gdańsk Kokoszki, wygodne w użytkowaniu drogi, bezpieczne chodniki czy przestrzenie do zabawy, aktywności oraz wypoczynku. 

Obraz zawierający tekst, tablica suchościerna

Opis wygenerowany automatycznie

Jubileusz 35-lecia INPRO S.A. – Wiceprezes Zarządu INPRO S.A. Robert Maraszek 

INPRO posiada ambitne plany na przyszłość

Zasięgi inwestycji INPRO sięgają obecnie takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Rumia, Pruszcz Gdański czy Mikołajki, a niedługo mają objąć również nowe rynki, jak np. Elbląg czy Olsztyn, na które ekspansja planowana jest już w 2022 roku. Dotychczasowe doświadczenia, wiedza i lojalność osób tworzących Spółkę i całą Grupę INPRO, stanowią niezbędny fundament do dalszego dynamicznego rozwoju – mówi Krzysztof Maraszek, Prezes Zarządu INPRO S.A.

Grupa INPRO w 2022 r. planuje wprowadzić do oferty 1375 nowych mieszkań i domów. Oferta INPRO S.A. zostanie poszerzona o następujące przedsięwzięcia: Osiedle Koncept etap II w Gdańsku (176 lokali),  Osiedle City Park II w Gdańsku (208 lokali), Apartamenty w Mikołajkach (105 lokali), Osiedle PROLOG w Olsztynie etap I (70 lokali) oraz etap II (124 lokale), Osiedle FORMA etap I w Elblągu (68 lokali), Osiedle Optima etap VII (138 lokali), Osiedle Rumia Centralna etap I (96 lokali). Natomiast Domesta planuje wprowadzić do oferty: Osiedle Urzeka w Gdańsku budynki nr 1 i 2 (110 lokali) oraz nr 3 (40 lokali), Osiedle Kampinoska w Gdańsku budynki 1, 2, 3 (48 lokali) oraz 4, 5, 6, 7 (40 lokali), Osiedle Starogardzka w Gdańsku budynki nr 3 i 4 (124 lokale) oraz Osiedle Leszczynowy Park w Gdańsku budynek nr 4 (28 lokali). Ostateczna decyzja o wprowadzeniu do oferty oraz tempo realizacji planowanych inwestycji uzależnione będą od sytuacji gospodarczej kraju. 

Omnie Katarzyna Maciak