Poznań wystawia zabytki na sprzedaż

Możliwość komentowania Poznań wystawia zabytki na sprzedaż została wyłączona, 23/12/2012, przez␣, w␣miasta, nieruchomości, Poznań, Uncategorized

Miasto Poznań wystawia na sprzedaż siedem zabytków znajdujących się na terenie ochrony konserwatorskiej nieruchomości.

Na sprzedaż wystawiono m.in. nieruchomość o powierzchni ponad 13 ha z byłym szpitalem miejskim w okolicy Starego Rynku w cenie wywoławczej około 70 milionów złotych oraz nieruchomość z byłym budynkiem Biblioteki Raczyńskich i dawną szkołą z ceną szacowaną wstępnie na 20 milionów złotych.

Na liście przeznaczonych do sprzedaży są też dwie kamienice i trzy wille miejskie, cenę każdej szacuje się na kilka milionów złotych.  To olbrzymia szansa dla naszych niszczejących zabytków. Zabytki, by żyć i funkcjonować, potrzebują gospodarza odpowiedzialnego i odpowiedniego. Kupcy muszą pamiętać, że przebudowa zabytkowych obiektów ma pewne ograniczenie i musi być zgodna z warunkami zagospodarowania przestrzennego i ustawą o ochronie zabytków.

Źródło:

https://wyborcza.biz

 

 

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.