Gdzie wynajem jest najbardziej rentowny?

Gdzie wynajem jest najbardziej rentowny?
Możliwość komentowania Gdzie wynajem jest najbardziej rentowny? została wyłączona, 06/09/2013, przez␣, w␣Gdańsk, Gdynia, Headline, inwestycje, Lublin, Łódź, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, regiony, Sopot, Szczecin, Toruń

Lion’s House przeanalizowało rentowność wynajmu mieszkań w polskich miastach. W największych ośrodkach wynajem jest najbardziej rentowny – średnio można na nim zarobić 7,2 proc. w przypadku kawalerki i 6,2 proc. w przypadku mieszkania trzypokojowego.

Jak komentuje Bartosz Turek: – Na tle zniżkujących rentowności lokat kusić może zyskowność wynajmu połączona z potencjałem wzrostu wartości nieruchomości w długim okresie. Trzeba bowiem pamiętać, że chcąc dziś założyć lokatę na 12 miesięcy niełatwo znaleźć produkt z oprocentowaniem przewyższającym 3,5 proc., a jeszcze rok temu górna granica przekraczała 6 proc.

Rentowność różni się w zależności od miasta. W Szczecinie, Łodzi i Lublinie jest ona najwyższa – nawet 7-8 proc. w skali roku. W miastach takich jak Poznań, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot i Toruń inwestor nie zarobi więcej niż 6 proc.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by romanm (CC-BY)

 

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.