Gdzie najtaniej w Warszawie

Możliwość komentowania Gdzie najtaniej w Warszawie została wyłączona, 15/01/2013, przez␣, w␣nieruchomości

W Warszawie można znaleźć mieszkania w niewygórowanej cenie, nawet poniżej 6 tys. zł/mkw. z wykończeniem

Za stołeczne mieszkania z drugiej ręki, według danych Home Broker, płaciliśmy w grudniu 2012 roku średnio 6737 zł/mkw. Jak informują przedstawiciele tej firmy, na przestrzeni ubiegłego roku lokale z rynku wtórnego w Warszawie staniały ponad 13 proc.

Do najtańszych lokalizacji w stolicy należy Wawer i Wesoła. W tych dzielnicach średnie ceny używanych mieszkań kształtują się na poziomie 5560 złotych za metr. To prawie o 2 tys. zł mniej niż średnia dla całego miasta, oblicza serwis Szybko.pl.

Na warszawskim rynku wtórnym nie znajdziemy jednak zbyt wiele lokali w tak niskich cenach. W ofercie firmy Emmerson jest zaledwie niespełna 1 proc. mieszkań, których cena nie przekracza 5,5 tys. zł za mkw. przy metrażu poniżej 70 mkw. Jak twierdzą analitycy tej firmy, w rejonach, w których powstają mieszkania deweloperskie ceny mieszkań używanych powinny się zmniejszać. Tymczasem właściciele nieruchomości nie są skłonni do obniżki stawek, szczególnie jeśli nie zależy im na szybkiej sprzedaży.

Najtańsza Białołęka

Jedne z najtańszych mieszkań w Warszawie bez wątpienia znajdziemy na warszawskiej Białołęce, gdzie bez problemu możemy wybierać w lokalach w cenie 5,5 tys. zł za mkw. Przy ograniczonym budżecie nieruchomości w tej dzielnicy powinny poszukać szczególnie te osoby, którym zależy na dobrym standardzie mieszkania. Białołęka to zagłębie najtańszych mieszkań deweloperskich w stolicy. Osoby, które w 2012 roku chciały skorzystać z dopłat w ramach zakończonego już programu Rodzina na swoim w niektórych z realizowanych tam inwestycji mogły wybierać spośród wszystkich mieszkań.

Poza tym, dużym wyborem tańszych projektów deweloperskich dysponuje Praga Południe. Mieszkania w niskich kwotach znajdziemy też na Targówku, w Wawrze, czy Wesołej. Po lewej stronie Wisły ceny są już znacznie wyższe. Na Mokotowie, Żoliborzu, Ochocie czy w Śródmieściu tak nisko wycenionego mieszkania nie znajdziemy, ale mieszkania w Ursusie, na Bemowie i we Włochach są już sprzedawane poniżej 6 tys. zł za mkw.

Osoby poszukujące nieruchomości znajdą również atrakcyjne ceny na warszawskich Skoroszach, np. na powstającym tam Osiedlu Alpha. Red Real Estate Development oferuje w tej inwestycji ukończone już mieszkania z wykończeniem pod klucz w cenie 5990 zł/mkw. W realizowanym etapie projektu, którego budowa zakończy się we wrześniu br. lokale w różnych metrażach dostępne są w cenie już od 6000 zł za mkw.

Średnio od 6,2 tys. zł/mkw. na Białołęce do 14,3 tys. zł/mkw. w Śródmieściu

Jak podaje redNet Pro­per­ty Gro­up, w ciągu ostatniego roku ceny no­wych mieszkań w War­sza­wie obniżyły się o około 8 proc. Najdroższą dzielnicą w mieście jest Śródmieście. Pomimo najwyższych spadków, wynoszących 11,4 proc. za mieszkanie od dewelopera w centralnym rejonie miasta trzeba zapłacić 14,3 tys. zł za metr. Przeciętną cenę zawyżają powstające w centralnym obszarze miasta inwestycje oferujące wysoki standard.

Żeby zamieszkać na nowym osiedlu na Mokotowie czy Ochocie musimy wyłożyć odpowiednio 10,4 tys. zł i 9,2 tys. zł za metr. Jak oblicza redNet, mniej niż 7 tys. zł za metr na rynku pierwotnym kosztują przeciętnie mieszkania w Rembertowie, Ursusie, Wawrze, Wesołej i we Włochach. Najniższe stawki oferuje Białołęka. W tej dzielnicy zapłacimy średnio 6,2 zł/mkw.
Autor: RED Real Estate Development

Omnie Red Real Estate Development Sp. z o.o.