Dynamic Estate SA rusza na podbój śląskiego rynku nieruchomości – emisja akcji

Dynamic Estate SA rusza na podbój śląskiego rynku nieruchomości – emisja akcji
Możliwość komentowania Dynamic Estate SA rusza na podbój śląskiego rynku nieruchomości – emisja akcji została wyłączona, 21/09/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Znany z relatywnie wysokiego bezpieczeństwa rynek nieruchomości rośnie w siłę. Tylko w lipcu banki pożyczyły 8 miliardów złotych na zakup mieszkań. To absolutny rekord w dotychczasowej historii pomiarów. Kolejny padł w kwestii średniej wartości kredytu – wyniosła ona 328,53 tys. zł, czyli o 17,5 proc. więcej od średniej z lipca zeszłego roku. Dobra sytuacja w branży jest szansą nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla wielu podmiotów zajmujących się obrotem nieruchomościami. Coraz większą popularnością cieszy się też tzw. flipping polegający na zakupie, remoncie i sprzedaży lokali z zyskiem. Śląska firma flipperska Dynamic Estate SA rozpoczęła emisję akcji na platformie Beesfund. Uzyskane środki pozwolą nie tylko na rozwinięcie skrzydeł na rodzimym rynku, ale również na kolejne inwestycje, już na dużo większą skalę.

Inwestycje na Śląsku

Dynamic Estate SA to spółka, która inwestuje w nieruchomości w Tychach i Bytomiu. Mimo, że w aktualnej formie działa od ponad roku, członkowie zespołu pracują ze sobą od lat w ramach działań grupy Dynamic i mają za sobą wiele udanych flipów. Doświadczeni specjaliści zajmują się wyszukiwaniem mieszkań, kupowaniem, remontowaniem ich, a następnie sprzedażą nowemu najemcy. Dzięki sprawdzonej ekipie fachowców, jeden flip może trwać zaledwie kilka miesięcy. Warto dodać, że firma działa na Śląsku, który w 2018 zyskał miano tzw. lokomotywy gospodarczej Polski. Celujemy w miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców, ale w planach mamy ekspansję na kolejne regiony województwa – mówi Włodzimierz Piwowarczyk Prezes Zarządu Dynamic Estate SA. 

Cele emisji prowadzonej przy współpracy z platformą Beesfund

Środki, które uda nam się zebrać podczas akcji equity crowdfundingowej przeznaczymy na inwestowanie w kolejne flipy. Pozyskany kapitał chcemy pomnażać i efektywnie wykorzystywać. Mamy w planach nie tylko więcej remontów zakupionych lokali, ale także rozwinięcie możliwości odnawiania większej ilości mieszkań jednocześnie – mówi Piwowarczyk. Jednocześnie w perspektywie 2-3 lat spółka ma zamiar wejść na New Connect, co otworzy kolejne możliwości. Dodatkowo Dynamic Estate SA deklaruje, że akcjonariusze otrzymają dywidendę już w 2023. Oczywiście zakładając, że z ich strony padnie decyzja o jej wypłacie – w przeciwnym razie fundusze zostaną ponownie zainwestowane w nieruchomości, co pozwoli na dalszy rozwój firmy. 

Rynek nieruchomości wciąż kwitnie

Sektor nieruchomości przez wielu uznawany jest za jedną z najlepszych branż do inwestycji. Biorąc pod uwagę tendencje panujące na rynku i dobrą znajomość zasad rządzących obrotem mieszkań, Dynamic Estate SA zamierza jak najlepiej wykorzystać najbliższe miesiące. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu firma chce przekuć zwiększone zainteresowanie chęcią nabycia nieruchomości w szybszy rozwój i poszerzenie zakresu dotychczasowych działań. Dzięki emisji akcji, spółka otwiera się na nowych inwestorów, którzy będą mogli nie tylko wziąć udział w ciekawych projektach, ale także przyczynić się do zmian na śląskim rynku nieruchomości.

Zakup akcji jest możliwy poprzez stronę emisji Dynamic Estate SA.

Omnie Katarzyna Maciak