Duża inwestycja Skanska: rozbudowa drogi krajowej nr 8

Duża inwestycja Skanska: rozbudowa drogi krajowej nr 8
Możliwość komentowania Duża inwestycja Skanska: rozbudowa drogi krajowej nr 8 została wyłączona, 31/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie

355 mln zł to wartość kontraktu podpisanego przez firmę Skanska z białostockim oddziałem GDDKiA na rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odc. Ia – Wyszków – węzeł „Poręba”. Prace mają potrwać do lipca 2018 r.

Odcinek wraz z infrastrukturą mostową oraz urządzeniami towarzyszącymi, który ma zostać zrealizowany przez Skanska liczy 13 km. Wykonawca do jego realizacji wykorzysta nowoczesne technologie takie jak BIM, modele 3D, skaning laserowy czy dron. To jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych w woj. mazowieckim i największy kontrakt realizowany obecnie przez Skanska.

Prace budowlane zostały podzielone na dwa etapy. Poza budową drogi Skanska wykona również prace mostowe i konstrukcje inżynierskie. Trasa S8 na tym odcinku będzie posiadała łącznie 16 wiaduktów i mostów, 38 przejść dla zwierząt oraz 13 przepustów.

źródło: skanska.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.