Drastyczne cięcia w wydatkach na warszawskie inwestycje

Drastyczne cięcia w wydatkach na warszawskie inwestycje
Możliwość komentowania Drastyczne cięcia w wydatkach na warszawskie inwestycje została wyłączona, 18/10/2012, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Trudna sytuacja budżetowa Warszawy zmusiła władze do cięcia wydatków na inwestycje. Przykładem jest metro, którego budowa będzie opóźniona, ponieważ w bieżącym roku nie da się wykorzystać na inwestycję 140 mln zł.

Metro jest aktualnie główną inwestycją Warszawy. Pieniędzy nie starcza za to na inne projekty. Fundusze na parkingi przesiadkowe mają być przeniesione na kolejne lata (10,5 mln zł), wydatki na poszerzanie ul. Górczewskiej zostały zmniejszone o połowę, a remonty innych ulic po prostu przesunięte w czasie.

Problemy finansowe Warszawy mają kilka przyczyn. Jedną z nich jest ok. 260 mln zł nierozliczonych dotacji unijnych. Kolejne miliony strat to niższe niż przewidywano dochody ze sprzedaży nieruchomości. Ciosem dla budżetu są także niższe dochody z CIT – w tym roku nawet o 35 mln zł.

Źródło: gazeta.pl

Photo by DocentX (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.