Jest zgoda Watykanu na warszawski wieżowiec

Jest zgoda Watykanu na warszawski wieżowiec
Możliwość komentowania Jest zgoda Watykanu na warszawski wieżowiec została wyłączona, 28/10/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, komercyjne, Śródmieście, Warszawa

Watykan wyraził zgodę na spółkę Archidiecezji Warszawskiej i Parafii św. Barbary z deweloperem, w wyniku której w centrum Warszawy ma powstać wieżowiec.

Zgoda dotyczyła budowy 170-metrowego biurowca, który będzie zlokalizowany u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Strona kościelna wniosła do spółki wkład pieniężny w wysokości 10 tys. zł (Archidiecezja) oraz wkład niepieniężny o wartości 34,6 mln zł (parafia) – prawo użytkowania wieczystego oraz udziału w prawie własności nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Emilii Plater oraz Nowogrodzkiej wraz z prawem własności posadowionych na nich budynków.  Łączny udział strony kościelnej to 55%.

W ciągu kwartału ma powstać plan miejscowy dla terenu pod wieżowiec. BBI Development nie podaje jednak szczegółowego harmonogramu inwestycji. Wiadomo, że biurowiec ma mieć powierzchnię ok. 55-60 tys. mkw.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

Źródło: eurobuildcee.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.