Dobry rok nieruchomości komercyjnych

Możliwość komentowania Dobry rok nieruchomości komercyjnych została wyłączona, 19/09/2011, przez␣, w␣biurowe, Gdańsk, Gdynia, Kielce, komercyjne, Kraków, Łódź, magazynowe, miasta, Poznań, Sopot, Warszawa, Wrocław

Firma Cushman & Wakefield opublikowała raport dotyczący rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Okazuje się, że sytuacja na rynku jest stabilna. Nieruchomości komercyjne w Polsce cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej.

W pierwszej połowie 2011 roku na polskim rynku nieruchomości komercyjnych zawarto transakcje o wartości 960 mln EUR. To o 23 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu 2010 roku. Największy popyt występuje na nieruchomości biurowe i handlowe. Te pierwsze stanowiły 55 proc. ogólnego wolumenu transakcji. Biurami najbardziej interesowali się Niemcy i Austriacy, a nieruchomościami handlowymi Brytyjczycy i Holendrzy.

W Warszawie wynajęto 324,3 tys. m kw. powierzchni biurowej. C&W podaje również, że w stolicy jest o ok. 80 proc. więcej powierzchni biurowej do wynajęcia niż łącznie w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach, Poznaniu i Łodzi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także nieruchomości magazynowe. Popyt na nie wzrósł o 40 proc. Łącznie wynajęto 941 tys. mkw., a w budowie jest 336 tys. mkw.

Źródło: wnp.pl

 

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.