Dobre perspektywy na szwedzkim rynku

Możliwość komentowania Dobre perspektywy na szwedzkim rynku została wyłączona, 27/05/2011, przez␣, w␣Europa, świat

Jak podaje www.propertywire.com, dobre perspektywy oraz ciągły wzrost gospodarczy na rynku nieruchomości w Szwecji powodują, że jest to miejsce atrakcyjne dla inwestorów krajowych i zagranicznych.

Raport z końca pierwszego kwartału 2011 r. wskazuje, że całkowity obrót sięgnął  tam 19,5 mld koron szwedzkich (2,18 mld euro). Dla porównania w 2010 r. było to 8,5 mld koron (2,07 mld euro). Ta tendencja wzrostu rozpoczęła się w zeszłym roku, już  wtedy było widać, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy nastąpił wzrost w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego.

Inwestorzy są obecnie bardziej zainteresowani inwestycjami mieszkalnymi niż nieruchomościami komercyjnymi. Mimo tego przewiduje się, że apetyt na te ostatnie jeszcze wzrośnie.

Pomimo wcześniejszych obaw o sektor bankowy, przewidywania na temat przejmowania nieruchomości przez banki nie sprawdziły się. Rynek nieruchomości w Szwecji jest obecnie jednym z bardziej stabilnych.

 

Źródło: www.propertywire.com

Photo by Windowlicker (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.