Ceny nieruchomości rosną dzięki Facebookowi

Ceny nieruchomości rosną dzięki Facebookowi
Możliwość komentowania Ceny nieruchomości rosną dzięki Facebookowi została wyłączona, 16/06/2011, przez␣, w␣Ameryka, raporty, świat

Do zaledwie 13 pkt spadł w czerwcu indeks nastrojów na amerykańskim rynku nieruchomości. To najniższy poziom od 9 miesięcy. Optymizm firm budowlanych od pesymizmu oddziela bariera 50 pkt, do której wciąż jest bardzo daleko. Rekordowo niski poziom wyrównał wskaźnik obrazujący oczekiwania dotyczące sprzedaży domów w najbliższych 6 miesiącach. Wyniósł 15 pkt. Najniższy od września był wskaźnik odnoszący się do bieżącej sprzedaży. Miał 13 pkt. Natomiast w przypadku ocen zainteresowania kupujących domy doszło do spadku do 12 pkt.

Są jednak miejsca w Stanach Zjednoczonych, w których rynek nieruchomości przeżywa dobre czasy. W maju ceny domów w Palo Alto, miejscowości z której wywodzi się Facebook, podskoczyły o 20% w skali roku. To największy wzrost od 2008 r. W Mountain View, skąd pochodzi LinkedIn, wzrost cen wyniósł natomiast 3,1%. Tak dobrą sytuację na tych rynkach wiąże się z udanymi ofertami publicznymi tych spółek, które pozwoliły bardzo dobrze zarobić inwestorom.

Źródło: Home Broker Daily, Photo by Anthony Mayfield (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.