Develia rozpoczyna sprzedaż III etap Osiedla Latarników

Develia rozpoczyna sprzedaż  III etap Osiedla Latarników
Możliwość komentowania Develia rozpoczyna sprzedaż III etap Osiedla Latarników została wyłączona, 24/01/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

158 mieszkań powstanie w ramach III etapu Osiedla Latarników, które ogólnopolski deweloper Develia realizuje na gdańskiej Letnicy. 

Obraz zawierający zewnętrzne, niebo, drzewo, budynek

Opis wygenerowany automatycznie

Osiedle Latarników

Bryłę 7-piętrowego budynku III fazy projektu uzupełni lokal usługowy oraz podziemna hala garażowa ze 154 miejscami parkingowymi dla samochodów i pomieszczeniami dla jednośladów. Deweloper zadbał o zróżnicowaną ofertę – w ramach tego etapu dostępne będą mieszkania o powierzchniach od 40 do 96 metrów kwadratowych. Do każdego przypisany będzie balkon lub taras. Przestrzeń zewnętrzna zostanie wypełniona zielenią i elementami małej architektury. Dla najmłodszych mieszkańców powstanie atrakcyjny plac zabaw. 

Jedną z największych zalet Osiedla Latarników jest jego nadmorska lokalizacja. Do Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera i najbliższego wejścia na plażę jest w linii prostej zaledwie około 900 metrów. W odległości 1,5 km znajduje się stadion piłkarski Polsat Plus Arena oraz kompleks wystawienniczo-kongresowy AmberExpo, co pozwoli mieszkańcom uczestniczyć w wielu imprezach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Letnica jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rejonów Gdańska. W dzielnicy planowany jest szereg inwestycji, w tym m.in. budowa Nautilus Gdańsk, czyli nowoczesnego obiektu edukacyjno-rozrywkowego z multimedialnym oceanarium, gastronomią, usługami oraz centrum medycznym i spa.

Osiedle Latarników od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem nabywców. Przede wszystkim decyduje o tym lokalizacja blisko bałtyckiej plaży, ale także liczne inwestycje w ramach gruntownej rewitalizacji Letnicy oraz konkurencyjne ceny względem innych projektów, powstających w pasie nadmorskim. Pierwszy etap został już sprzedany, a spośród 218 lokali tworzących drugą fazę projektu w ofercie pozostało ich zaledwie ok. 10 procent – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Dzięki gruntownej przebudowie całego układu komunikacyjnego Letnicy okolica ta jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Gdańska. Bliskość ważnych arterii drogowych – Drogi Zielonej oraz Tunelu pod Martwą Wisłą – gwarantuje szybki dojazd do głównych tras S6, S7 oraz Autostrady A1. Komunikacja miejska zapewnia dogodne połączenia z innymi dzielnicami miasta oraz dotarcie do dworca głównego PKP oraz PKS.

Budowa III etapu Osiedla Latarników zacznie się już w lutym, a jego ukończenie planowane jest na I kwartał 2024 r. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia K&L Smart Design sp. z o.o. Ceny zaczynają się już od 9 800 zł za metr kwadratowy.

Osiedle Latarników to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W sprzedaży znajdują się również inne projekty dewelopera w tym mieście: Baltea Apartments na Przymorzu, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park w Oruni Górnej, Przy Alejach na Zaspie oraz Via Flora w dzielnicy Chełm.

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak