Czy w Gliwicach powstanie stadion lekkoatletyczny?

Czy w Gliwicach powstanie stadion lekkoatletyczny?
Możliwość komentowania Czy w Gliwicach powstanie stadion lekkoatletyczny? została wyłączona, 16/02/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, śląskie

Być może jeszcze w tym roku ruszy budowa nowoczesnej areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza na osiedlu Kopernika. Miasto właśnie rozpisało przetarg na realizację obiektu zgodnego ze standardami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W skład obiektu ma wejść pełnowymiarowa bieżnia okólna, sektor rzutów, skocznie wzwyż, skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, rozbiegi do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, skocznie do skoku o tyczce, rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Obiekt ma być również wyposażony w trzytorową bieżnię sprinterską, boisko wielofunkcyjne 22×44 m, budynek magazynowy, wieżę sędziowską, a przebudowie ulegną wewnętrzne i zewnętrzne instalacje na terenie inwestycji. Oferty w postępowaniu przetargowym można składać do 27 lutego.

Źródło: 24gliwice.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.