Czy opłaca się kupować mieszkanie na wynajem?

Czy opłaca się kupować mieszkanie na wynajem?
Możliwość komentowania Czy opłaca się kupować mieszkanie na wynajem? została wyłączona, 20/06/2012, przez␣, w␣Gdańsk, Gdynia, infrastruktura, inwestycje, Kraków, Łódź, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, regiony, Warszawa, Wrocław, wynajem

Dominporta.pl prześledziło zmiany cen wynajmu w największych miastach w Polsce w ciągu ostatniego roku. W Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu stawka za mkw. wynajmowanego lokalu wzrosła w sumie o 5,4 proc.

W Warszawie i Wrocławiu ceny poszły w górę o ok. 7,5 proc., a w Gdyni o ponad 9 proc. Jedynie w Gdańsku zanotowano spadek – o 0,14 proc.

Potencjalna rentowność mieszkania zdaje się poprawiać, jednak należy też wziąć pod uwagę zmianę wartości samego lokalu, która to od roku stale spada. Publikowany co miesiąc przez Open Finance indeks cen transakcyjnych spadł w ciągu 12 miesięcy o 9,7 proc.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by Paweł Stefanowski (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.