Czego szukają studenci?

Czego szukają studenci?
Możliwość komentowania Czego szukają studenci? została wyłączona, 01/08/2011, przez␣, w␣raporty, wynajem

Wymagania studentów nie odbiegają znacznie od standardów. Jak zwykle w przypadku nieruchomości kluczowym czynnikiem jest lokalizacja – 84% uznało ją za najważniejszy czynnik wpływający na decyzję o wynajmie. Takie wskazanie można uznać za zaskakujące, ponieważ lokalizację za kluczową uznało nieco więcej osób niż cenę.

Tylko 41% studentów przyznaje, że ważny jest standard i stan techniczny nieruchomości. Potwierdza to , iż nie mamy do czynienia z wymagającym klientem. Tylko 1/3 studentów oczekuje wyposażenia w wynajmowanym mieszkaniu, a 26% również sprzętu AGD i RTV. Z jednej strony oznacza to, iż stosunkowo łatwo można zaspokoić oczekiwania tej grupy najemców. Można jednak postawić tezę, iż stan i standard wynajmowanych w ostatnim czasie mieszkań tak się poprawił, że w rezultacie nie ma potrzeby kierowania się tym przy podejmowaniu decyzji najmu.

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.