Zakupy grupowe przyjmą się również na rynku nieruchomości?

Zakupy grupowe przyjmą się również na rynku nieruchomości?
Możliwość komentowania Zakupy grupowe przyjmą się również na rynku nieruchomości? została wyłączona, 05/01/2012, przez␣, w␣porady, raporty

Jak wynika z badań MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonych na zlecenie portalu Citeam.pl, obecnie już 78% internautów zna serwisy zakupów grupowych. W najbliższej przyszłości można spodziewać się dalszego wzrostu zainteresowania tą formą zakupów.

Sama koncepcja serwisów grupowych jest stosunkowo prosta. W pierwszej kolejności przedstawiciele portalu negocjują niższe, „hurtowe” ceny za konkretne usługi, a następnie starają się znaleźć chętnych na taką ofertę. Do transakcji dochodzi, gdy uda się zebrać ustaloną wcześniej grupę zainteresowanych osób. Taka forma sprawia, że idea zakupów grupowych dynamicznie rozwijająca się w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej, zyskuje również coraz więcej zwolenników nad Wisłą. Wydaje się, że takie rozwiązanie może się sprawdzić w obecnej niepewnej sytuacji gospodarczej, gdy kupujących przyciąga przede wszystkim niska cena. Nie ma się, więc co dziwić, że liczba portali internetowych oferujących tego rodzaju usługi w naszym kraju systematycznie się zwiększa.

Dzisiaj można już przebierać w ofercie różnych serwisów, jak między innymi groupon.pl, gruper.pl, mydeal.pl czy citeam.pl. Warto dodać, że obecnie tego rodzaju witryny nie skupiają się już tylko na najprostszych usługach, ale stopniowo rozszerzają swoją ofertę. Można kupić tam bilety na koncert lub seans w kinie, zamówić zarówno pobyt w SPA, wizytę u fryzjera, jak i w salonie tatuażu. Dużą popularnością wśród Polaków cieszą się również oferowane w tej formie wycieczki, ale także dłuższe wyjazdy urlopowe zarówno w kraju, jak i za granicą.

Należy również dodać, że obecnie powstają także serwisy zakupów grupowych ukierunkowane tylko na działanie w konkretnych branżach. Dobrym przykładem może być tutaj niewątpliwie rynek nieruchomości. Tutaj jednak sytuacja jest dość specyficzna. Wynika to z faktu, że na zakup mieszkania wydawane są nieraz oszczędności całego życia, a skutki decyzji są odczuwane przez kilka lub nawet kilkanaście następnych lat. Wobec tego w tym wypadku istotne jest nie tylko zaproponowanie korzystnej ceny, ale również pomocy przy załatwianiu wszelkich formalności związanych z zakupem. Takie warunki spełniają profesjonalne portale stworzone przez firmy posiadające długoletnie doświadczenie w tej branży, które oprócz odpowiedniego rabatu mogą zapewnić także bezpieczeństwo całej transakcji. Przykładem może być witryna kupmieszkaniegrupowo.pl.

 

Emmerson S.A.

Tagi:␣
front

Omnie Emmerson

Emmerson S.A. jest jednym z liderów polskiego rynku nieruchomości, prowadząc działalność w zakresie pośrednictwa nieruchomościami, zarządzania, wyceny, rynku komercyjnego, doradztwa finansowego oraz analiz rynkowych.