Cypr w kryzysie. Inwestorzy zacierają ręce

Możliwość komentowania Cypr w kryzysie. Inwestorzy zacierają ręce została wyłączona, 28/03/2013, przez␣, w␣Europa, marketing nieruchomości, nieruchomości, świat

plaza-cyprKryzys na słonecznej wyspie echem odbił się na cenach nieruchomości doprowadzając do ich sporego spadku. Zakątek  ten jest wciąż jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do osiedlenia się na stałe lub czasowo. Zainteresowanych przyciąga głównie pogoda 330 słonecznych dni w roku, przyjazny klimat, a także spokojny styl życia. Do niedawna Cypr mógł się także pochwalić spokojną sytuacją polityczno-  gospodarczą oraz w miarę korzystnym systemem podatkowym. Wielu inwestorów liczy teraz  na zmniejszenie popytu na cypryjskie nieruchomości i spadek ich cen, jednak czy słusznie?

Wystarczy popatrzeć na nastroje Cypryjczyków. Swoje nadzieje na odbudowę gospodarki pokładają  w podmorskich złożach gazu ziemnego u południowych wybrzeży, które amerykańska firma Noble Energy oszacowała po próbnych wierceniach na 140-230 mld m sześc.Dzięki nim Cypr miałby szansę stać się jednym z największych eksporterów gazu dla państw europejskich, a prace przy nich mogłyby zwiększyć zapotrzebowanie na kupno i wynajem nieruchomości. W perspektywie roku ruchy cen nie są pewne, ale w dłuższym czasie hossa wydaje się być bardzo prawdopodobna. Inwestycja może więc przynieść realne zyski. O atrakcyjności Cypru dla Polaków świadczy też wzrost kursów lotniczych na wyspę. Uruchamiają je kolejne linie lotnicze w największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, w Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku i Rzeszowie. Można z nich dolecieć do Larnaki lub Pafos. Lot trwa od 2,5 do 3 godzin, a bilety można kupić w promocji już za niespełna 500 zł. Raj jest więc w zasięgu ręki.

Źródło:

https://www.pb.pl/

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Norbert Bąbalicki

Z rynkiem nieruchomości związany od początku 2010 roku. Pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, więc zna zarówno specyfikę pracy agenta nieruchomości jak i potrzeby i oczekiwania klientów. Od 2011 związany z Szybko.pl. Kompetentny, skrupulatny i bardzo dociekliwy. Prywatnie zapalony cyklista.