Coraz więcej „nowych” mieszkań na rynku wtórnym

Coraz więcej „nowych” mieszkań na rynku wtórnym
Możliwość komentowania Coraz więcej „nowych” mieszkań na rynku wtórnym została wyłączona, 10/02/2012, przez␣, w␣mazowieckie, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, Warszawa

Na strony oferujące używane mieszkania trafia coraz więcej ofert lokali wybudowanych po 2000 r. Są to najczęściej mieszkania, których właściciele nie radzą sobie ze spłacaniem rat kredytu.

Według portalu Fagora dużo nowych ofert przybyło na Bemowie. Średnie ceny używanych mieszkań wyniosły w styczniu 8,1 tys. zł za mkw. Na Białołęce mieszkania są tańsze– kosztują około 6,7 tys. zł. Na Mokotowie ofert ubyło o 10 proc, a ceny w styczniu oscylowały wokół 10,3 tys. zł za mkw. Najmłodsze lokale można kupić w Wilanowie, średnio mają one 3 lata. Ceny są tam niewiele niższe niż na Mokotowie – 9,2 tys. zł.

Eksperci zauważyli, że osoby sprzedające stosunkowo nowe mieszkania mają dość wysokie oczekiwania finansowe i nie chcą obniżać cen. To jednak nie wpływa na pozytywnie na transakcje, których wciąż jest niewiele.

Źródło: www.propertywire.com

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.