Co dalej z Fortem Traugutta?

Co dalej z Fortem Traugutta?
Możliwość komentowania Co dalej z Fortem Traugutta? została wyłączona, 16/12/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Agencja Mienia Wojskowego sprzedała Fort Traugutta twórcom gry komputerowej „Wiedźmin”. Nowi właściciele zamierzają reaktywować zabytek i przybliżyć go mieszkańcom Warszawy. Na razie przeprowadzili ekspertyzy dotyczące stanu obiektu, są też w stałym kontakcie z architektami, którzy radzą, jak odrestaurować wnętrza. Możliwe, że wokół fortu pojawi się znowu historyczna sucha fosa.

W przeciwieństwie do pobliskich fortów: Legionów i Sokolnickiego, w Forcie Traugutta nie będą się odbywały jedynie imprezy kulturalne i przyjęcia. Jak mówi Piotr Nielubowicz: – Nie chcemy prowadzić działalności konkurencyjnej, to było bez sensu. Marzy nam się jak najszybsze uruchomienie tego miejsca. Marzy nam się, żeby zrobić to za rok, ale prawdopodobnie jest to nierealne ze względu na szereg wymogów formalnych. Chcemy , żeby odbywały się tutaj kursy, warsztaty i szkolenia związane z samodoskonaleniem oraz zdobywaniem nowych umiejętności. A także zajęcia sportowe, typu joga.  Było to też miejsce, gdzie będzie można się napić chociażby dobrej herbaty.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Hiuppo (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.