Chodnik, który czyści powietrze

Chodnik, który czyści powietrze
Możliwość komentowania Chodnik, który czyści powietrze została wyłączona, 09/10/2012, przez␣, w␣ECO, infrastruktura, inwestycje

TioCem to nazwa ekologicznego cementu, który sam się czyści i zmniejsza zanieczyszczenie powietrza. – (…) to bardzo innowacyjny, zaawansowany technologicznie cement o wyjątkowych właściwościach ekologicznych. Dzięki zawartości fotokatalizatora w postaci nanometrycznego dwutlenku tytanu, wykonane z TioCemu powierzchnie betonowe aktywnie wpływają na poprawę jakości powietrza przez zmniejszenie stężenia szkodliwych tlenków azotu pochodzących ze spalania paliwa przez samochody oraz wykazują właściwości samoczyszczące się – informuje Andrzej Balcerek z Górażdże Cement.

W Nowej Soli wykonano w tej technologii 6 tys. mkw. chodników i ścieżek rowerowych. 10 października to nowoczesne rozwiązanie ekologiczne zostanie przedstawione mieszkańcom.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Mohylek (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.