Chiński rynek nieruchomości chwilowo schłodzony

Chiński rynek nieruchomości chwilowo schłodzony
Możliwość komentowania Chiński rynek nieruchomości chwilowo schłodzony została wyłączona, 02/08/2011, przez␣, w␣Azja, świat

W lipcu miesięczny wzrost cen mieszkań w Chinach był najwolniejszy od sierpnia 2010 r. Według serwisu SouFun wyniósł jedynie 0,2%. W skali roku mieszkania podrożały o 6,8%. Ze 100 miast monitorowanych przez ten chiński serwis nieruchomościowy wzrost cen nastąpił w 66. Lipcowe dane z rynku mieszkaniowego w Państwie Środka zostały odebrane jako potwierdzenie, że wysiłki władz zmierzające do schłodzenia koniunktury na nim sprawdzają się. To zmniejsza ryzyko twardego lądowania tamtejszej gospodarki.

Źródło: Home Broker Daily

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.