Cavatina Group wypływa na międzynarodowe wody

Cavatina Group wypływa na międzynarodowe wody
Możliwość komentowania Cavatina Group wypływa na międzynarodowe wody została wyłączona, 01/06/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Cavatina Group powołuje do życia Cavatina International i planuje realizację kolejnych projektów z sektora living już nie tylko w Polsce, ale i docelowo również na rynkach zagranicznych. Za rozwój platformy odpowiadać będzie Jason Drennan, menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem inwestycyjnym w Europie i USA, od ponad 15 lat związany z rynkiem nieruchomości. W pierwszej kolejności, wspólnie z wiodącymi międzynarodowymi inwestorami instytucjonalnymi, spółka ma zamiar rozbudować aktualne portfolio mieszkań na wynajem tworzone pod marką Resi Capital z 2 tys. do 10 tys. lokali, koncentrując się na certyfikowanych środowiskowo projektach.Inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych zdają się opierać wszelkim zawirowaniom w światowej gospodarce. Jak pokazują dane międzynarodowej firmy doradczej Colliers, po I kwartale 2022 r. w regionie EMEA zaufanie inwestorów do fundamentów rynku nieruchomości komercyjnych w regionie pozostaje silne, a wartość kapitałów gotowych do zainwestowania ponownie zbliża się do poziomów z 2019 r.[footnoteRef:1] I chociaż w ostatnich dwóch pandemicznych latach główną rolę odegrał sektor magazynowy, to rynek residential cieszy się także dużym zainteresowaniem wraz ze wzrostem znaczenia najmu instytucjonalnego w wielu regionach, jak np. w CEE.[1] Cavatina Group, polska grupa kapitałowa, do tej pory z powodzeniem powołała do życia dwa solidne filary swojej działalności: największego polskiego dewelopera powierzchni biurowych, specjalizującego się w dużych projektach biurowych, często zlokalizowanych w ramach kompleksów typu mixed-use – Cavatina Holding, oraz budującą portfolio świetnie zlokalizowanych, tworzonych w wysokim standardzie obiektów PRS – Resi Capital. Teraz ambicją grupy jest kontynuowanie dynamicznego rozkwitu poprzez dalszą rozbudowę portfela, a także wejście z projektami PRS na arenę międzynarodową z wykorzystaniem dotychczasowych doświadczeń na polskim rynku. Sprzyja temu także trend rosnącego znaczenia zrównoważonych projektów mieszkaniowych i wielofunkcyjnych w ewoluujących, poszukujących pomysłu na odpowiedzialny rozwój, metropoliach.

Mamy know-how i kompetencje w zakresie tworzenia od A do Z atrakcyjnych, wyróżniających się jakością i formą projektów na rynku real estate. Potwierdzeniem tego są zarówno wyniki finansowe Cavatina Holding S.A., spółki publicznej koncentrującej się na rynku biurowym, w której Cavatina Group posiada pakiet większościowy, jak i bardzo dobre przyjęcie przez rynek naszej koncepcji platformy budowanych aktualnie mieszkań na wynajem. Widzimy duży potencjał w rozwoju portfolio naszej Grupy o kolejne inwestycje typu PRS. Z przyjemnością zadanie rozwijania zwinnie działającej struktury powierzyliśmy Jasonowi, który świetnie zna realia zarówno polskiego jak i międzynarodowego rynku nieruchomościowego i który to przez ostatnie 2 lata odpowiadał za rozwój Heimstaden w Polsce”, 

mówi Karol Stefański, Członek Zarządu Cavatina Group.

Zrównoważony living i otwarcie na rynki zagraniczne

Aktualnie w ramach Cavatina Group, Resi Capital prowadzi pięć projektów, z czego dwa są już w zaawansowanej budowie, a w ciągu najbliższych 2 lat dostarczy łącznie ponad 2 tys. mieszkań na wynajem we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Katowicach. Kolejne projekty w kluczowych polskich miastach są już zabezpieczone. Będą one realizowane we współpracy z nowymi inwestorami i będą zarządzane w ramach powstającej platformy inwestycyjnej.

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Cavatina Group. Będę koncentrował się na rozszerzaniu finansowania i bazy aktywów Cavatina Group poprzez tworzenie nowych platform inwestycyjnych. Zależy mi na tworzeniu zoptymalizowanych i efektywnych projektów, które będą najlepsze w swojej klasie pod względem ESG i wydajności energetycznej oraz oferowaniu mieszkań w ramach Resi Capital we wszystkich głównych miastach w Polsce, z myślą o studentach, młodych profesjonalistach i parach, aktywnych seniorach oraz tych, których obecnie nie stać na zakup lub nie chcą go dokonać. Będę również odpowiedzialny za transakcje wejścia na rynki zagraniczne”,

mówi Jason Drennan, CEO Cavatina International.

Cavatina International zajmie się m.in. akwizycją atrakcyjnych gruntów, projektowaniem i przygotowaniem inwestycji, a także pozyskaniem partnerów do joint venture przy ich realizacji.

Rynek real estate kojarzony jest z długoterminowym planowaniem z uwagi na cykl realizacji projektów. Jednak w dzisiejszym dynamicznym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym potrzeba elastyczności i szybkiego podejmowania czasem bardzo odważnych decyzji. Tak działa właśnie Cavatina Group, dzięki czemu czuję, że razem możemy stworzyć coś wyjątkowego. Inwestorzy szukają dobrych propozycji do ulokowania swoich środków, a my ze wsparciem i kompetencjami zbudowanymi w ramach pozostałych struktur Grupy, jesteśmy w stanie przygotować dla nich propozycje nie do odrzucenia”, mówi Jason Drennan, CEO Cavatina International.

Jason Drennan studiował finanse i biznes na Dublin City University, a swoją karierę zawodową rozpoczął jako regulator finansowy w Centralnym Banku Irlandii, po czym przez ponad 10 lat zajmował się maklerstwem giełdowym i finansami korporacyjnymi. W tym czasie skupił się na sektorze nieruchomości i od ponad 15 lat jest zaangażowany w roli doradcy i inwestora w działalność w wielu sektorach (retail/biura/residential/hotelowe) i jurysdykcjach (Europa/USA). Przez ostatnie dwa lata mieszkając w Warszawie był Dyrektorem Inwestycyjnym w Heimstaden, odpowiedzialnym za inwestycje w Polsce.

Omnie Katarzyna Maciak