Brytyjskie obawy finansowe

Możliwość komentowania Brytyjskie obawy finansowe została wyłączona, 13/06/2011, przez␣, w␣Europa, świat

Jak podaje www.propertywire.com, Brytyjczycy spodziewają się wzrostu cen mieszkań. Pomimo faktycznego spadku wartości o 1,2 proc. w stosunku kwartalnym, jeden na trzech pytanych uważa, że ceny w tym roku jeszcze wzrosną.

Połowa ankietowanych twierdzi, że najbliższe trzy miesiące to dobry czas na kupno mieszkania, 14 proc. sądzi, że to dobry moment na sprzedaż.

Sondaż obnaża obawy Brytyjczyków dotyczące ogólnego stanu gospodarki w kraju. Jedna czwarta pytanych przewiduje pogorszenie własnej sytuacji finansowej w ciągu tego roku, 54 proc. nie zakłada poprawy w tej kwestii.

Dla 52 proc. obawa przed utratą pracy jest główną przeszkodą w zakupie mieszkania. Dla 31 proc. problemem są niskie przychody gospodarstwa domowego, a także rosnące stopy procentowe. Wielu boi się wzięcia kredytu z powodu zaostrzenia wymagań wobec kredytobiorców. Dla połowy barierą jest wysokość wkładu własnego.

 

Źródło: www.propertywire.com

 

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.