Biedronka i kino pod jednym dachem?

Biedronka i kino pod jednym dachem?

Firma Jeronimo Martens Polska, właściciel sieci dyskontów Biedronka, zamierza otworzyć sklep w budynku, w którym znajduje się obecnie kino Femina. Początkowo miało to oznaczać likwidację sal kinowych, jednak niedawno przedstawiciele dyskontu wyszli z nową propozycją: w budynku znalazłoby się miejsce zarówno na kino, jak i sklep. Jeronimo proponuje wynajęcie 100-osobowej sali kinowej na potrzeby projekcyjne, co miałoby nie przeszkadzać w jednoczesnej działalności sklepu.

Władzom kina nie spodobał się ten pomysł. Jak powiedział Edward Durys, dyrektor Feminy: – Od przedstawicieli firmy Jeronimo Martins dostaliśmy propozycję, żeby powstało kino jednosalowe nad sklepem Biedronka. Pomysł z jednosalowym kinem jest poroniony i bardziej służy, jako zasłona dymna przed mediami i osobami, które protestują przeciwko zamianie kina Femina w sieciowy sklep Biedronka. Kino jednosalowe w obecnych realiach nie ma racji bytu i nie przetrwa na rynku. Będzie to sala projekcyjna, a nie kino repertuarowe.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Aisano (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

Jeden komentarz

  1. 17 stycznia, 2013 12:32

    Najbardziej cieszy mnie lista sklepów, jakie pojawią się w galerii handlowej: H&M, C&A, Reserved, Intersport, delikatesy Alma, RTV EURO AGD, Cropp Town oraz Multikino Szkoda, że zamiast EURO nie ma Saturna (poprawiłoby to konkurencję w handlu rtv/agd w Radomiu). Poza tym ta lista świadczy o tym, że inwestorzy zauważyli, że w Radomiu są ludzie z gotówką.