BGK prowadzi nabór wniosków o preferencyjne finansowanie

BGK prowadzi nabór wniosków o preferencyjne finansowanie
Możliwość komentowania BGK prowadzi nabór wniosków o preferencyjne finansowanie została wyłączona, 02/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, kredyty

Do 29 lutego można składać wnioski w pierwszej edycji nowego programu rządowego społecznego budownictwa mieszkaniowego. O finansowanie inwestycji mieszkaniowych mogą ubiegać się: towarzystwa budownictwa społecznego (TBS), spółki komunalne i spółdzielnie mieszkaniowe budujące mieszkania czynszowe o limitowanej stawce czynszu, dostępne dla osób i rodzin spełniających kryteria dochodowe i niedysponujących mieszkaniem w danej gminie.

Na inwestorów czeka w tym roku 450 mln zł, łącznie zaś BGK zapewni 4,5 mld zł w 10. rocznych edycjach. Środki, które nie zostały wykorzystane będą przechodziły na kolejny rok. Łącznie dzięki programowi ma powstać ok. 30 tys. nowych mieszkań.

Finansowanie będzie miało formę długoterminowego kredytu lub organizowanej i gwarantowanej przez BGK emisji obligacji korporacyjnych.

źródło: portalsamorzadowy.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.