Bank Gospodarstwa Krajowego sam wybuduje mieszkania

Bank Gospodarstwa Krajowego sam wybuduje mieszkania
Możliwość komentowania Bank Gospodarstwa Krajowego sam wybuduje mieszkania została wyłączona, 13/03/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, wynajem

Na przełomie marca i kwietnia ma ruszyć Fundusz Mieszkań na Wynajem. W ciągu pięciu lat Bank Gospodarstwa Krajowego ma zainwestować ok. 5 mld zł za budowę ok. 20 000 mieszkań na wynajem.

Po zapoznaniu się z ofertą deweloperów Bank Gospodarstwa Krajowego zdecydował, że sam będzie budował osiedla. Jak ocenia prezes BGK: – Na podstawie przeglądu ofert deweloperów, które do tej pory otrzymaliśmy, wiemy, że Fundusz będzie koncentrował się na budowie zupełnie nowych budynków. Jesteśmy do tego przygotowani formalnie i operacyjnie.

Celem Funduszu Mieszkań na Wynajem jest pobudzenie polskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych. Rynek mieszkań na wynajem w naszym kraju jest sześciokrotnie mniejszy od średniej europejskiej (4 proc. przy 23 proc. w Europie).

Zapoznaj się z aktualnymi cenami mieszkań

Źródło: wyborcza.biz

Photo by Wistula (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.