Ceny mieszkań w dzielnicach-sypialniach

Ceny mieszkań w dzielnicach-sypialniach
Możliwość komentowania Ceny mieszkań w dzielnicach-sypialniach została wyłączona, 10/03/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony

W Warszawie są to Bemowo, Białołęka i Wilanów, w Krakowie – Ruczaj i Górka Narodowa, a w Poznaniu – Naramowice. To dzielnice-sypialnie, które mają zapewnić mieszkańcom miejsce do wypoczynku do ciężkim dniu w pracy.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach sypialnianych są zróżnicowane. W Warszawie najtaniej jest na Białołęce (5 900 zł za metr), nieco drożej na Bemowie (6 772 zł), a najdrożej w Wilanowie (7 241 zł).

Ceny w Krakowie są porównywalne, kupując mieszkanie w Prądniku Czerwonym, Dębnikach i Prądniku Białym trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 6 275 – 6 679 zł za metr. Na niższe ceny można liczyć we Wrocławiu (dzielnice Krzyki i Fabryczna – od 5 478 do 6 070 zł). Lokale w poznańskich Jeżycach kosztują 5 978 zł, a w gdańskich dzielnicach sypialnianych (Chełm i Jasień) – 4 596 zł.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań w polskich miastach

Źródło: forsal.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.