Amerykański rynek nieruchomości wychodzi z kryzysu?

Amerykański rynek nieruchomości wychodzi z kryzysu?
Możliwość komentowania Amerykański rynek nieruchomości wychodzi z kryzysu? została wyłączona, 04/07/2012, przez␣, w␣Ameryka, świat

Majowe wydatki budowlane w Stanach Zjednoczonych były najwyższe od grudnia 2009 r. To kolejny dowód na to, że w amerykańskim sektorze budowlanym mamy do czynienia ze stopniową poprawą koniunktury. Wydatki w maju podniosły się o 0,9% w skali miesiąca po zwyżce o 0,6% w kwietniu. Wartość wszystkich projektów podliczono na 830 mld USD. W porównaniu z majem minionego roku wydatki zwiększyły się o 7%. Na majową zwyżkę złożyło się zwiększenie wydatków prywatnych o 1,6% w skali miesiąca. Tu większe ożywienie widać było w zakresie wydatków mieszkaniowych, zwłaszcza związanych z remontami mieszkań, niż w przypadku wydatków na cele niemieszkaniowe. Wydatki sektora publicznego skurczyły się o 0,4%. Ich wartość osiągnęła 242,6 mld USD, najmniej od listopada 2006 r.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.