Więcej mieszkań kupujemy za gotówkę

Możliwość komentowania Więcej mieszkań kupujemy za gotówkę została wyłączona, 05/04/2013, przez␣, w␣deweloperzy, marketing nieruchomości, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Spółka Dom Development sprzedała w pierwszym kwartale aż 339 mieszkań, Ronson natomiast 132. Zaobserwować można wzrost liczby transakcji gotówkowych.

Rynek sprzedaży w pierwszym kwartale 2013 utrzymywał się na dość stabilnym poziomie. Koniec programu Rodzina na Swoim nie doprowadził do przewidywanego spadku sprzedaży, a raczej do zmiany sprzedażowych struktur np. zwiększenia udziału zakupu mieszkań kupowanych za gotówkę, bez wkładu kredytowego. Na zakup decydowały się także osoby o wysokiej zdolności kredytowej, chcące skorzystać z dogodnych warunków na rynku wynikających z obniżek cen mieszkań oraz niskich stóp procentowych. Konsekwencją tej sytuacji był wzrost udziału mieszkań o podwyższonym standardzie w ogólnej sprzedaży.

Źródło:

https://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.