Amerykanie wprowadzają się do Global Office Park

Amerykanie wprowadzają się do Global Office Park
Możliwość komentowania Amerykanie wprowadzają się do Global Office Park została wyłączona, 06/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Hyland, amerykański dostawca usług związanych z wymianą treści, odebrał biuro w ukończonym już budynku Global Office Park C w Katowicach. Hyland zatrudnia ponad 4 tys. pracowników w ponad 30 lokalizacjach na całym świecie i ma pozycję innowatora i lidera w swojej dziedzinie. W 2020 roku amerykańska firma otworzyła w Katowicach swoje pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum badawczo-rozwojowe, gdzie zespół inżynierów rozwija nowe produkty i usługi na potrzeby całej grupy.

Nasz katowicki zespół R&D odgrywa kluczową rolę w rozwoju wiodącej oferty usług związanych z treścią, która umożliwia tysiącom organizacji dostarczanie lepszych doświadczeń ich klientom.”

mówi Bill Priemer, prezes i CEO Hyland Hyland poszerza swoje plany obecności w Polsce i zwiększa zatrudnienie. Póki co dostawca odebrał 700 mkw. powierzchni, która jest zlokalizowana w istniejącym już budynku C. Docelowo firma zajmie ponad 2600 mkw. powierzchni brutto w jednej z wież Global Office Park w Katowicach.

Cieszymy się, że możemy przenieść się do tak dobrze zorganizowanej przestrzeni. Biuro to pokazuje prawdziwe zaangażowanie, które towarzyszy planom rozwoju Hyland w Polsce. Jestem przekonany, że w tym biurze uda nam się przeprowadzić wiele istotnych projektów.”

Global Office Park to wielofunkcyjny zespół budynków składający się z części biurowej, usługowej i mieszkalnej. Biura będą znajdować się w dwóch 25-piętrowych wieżach o wysokości 104 m i łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw. W trzeciej wieży znajdować się będą 670 mieszkań na wynajem od Resi Capital. Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie 5-kondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi, sklepami. Część mieszkalna jak i część biurowa będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonej na tarasach zajmujących 2,3 tys. mkw. powierzchni. Nieruchomość zlokalizowano przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki.

Sektor IT i usług pozostaje jedną z sił napędowych rynku katowickiego. Przestrzenie oferowane przez nas w Global Office Park ewidentnie wpisują się w potrzeby rozwijających się firm. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wynajem przekroczył już 50 proc., chociaż wieże biurowe kompleksu będą oddane do użytku w połowie 2022 r. Jest to pierwszy tak duży projekt typu mixed-use na Śląsku i pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Katowicach. Widzimy potencjał tego miasta i jego siłę przyciągania nowych inwestorów. Hyland to kolejna silna marka, która dołącza do grona naszych najemców, co jest dla nas dodatkowym pozytywnym impulsem do dalszego działania.”

mówi Tomasz Zydorek, leasing director w Cavatina Holding Wszystkie budynki biurowe GOP będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Aby zapewnić najemcom jeszcze więcej komfortu w postpandemicznej rzeczywistości, deweloper postanowił certyfikować je także w systemie WELL Health-Safety Rating.

Omnie Katarzyna Maciak