Adres „Matejki 51” na nowo

Adres „Matejki 51” na nowo
Możliwość komentowania Adres „Matejki 51” na nowo została wyłączona, 26/03/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Po realizacji inwestycji „Ogrodowa” u zbiegu ulic Krysiewicza i Ogrodowej, deweloper Constructa Plus pracuje nad kolejnym historycznym adresem w Poznaniu: Matejki 51. Projekt zakłada renowację kamienicy, w której znajdzie się 49 mieszkań, zlokalizowanych na siedmiu kondygnacjach. Zakończenie prac jest planowane na III kwartał 2021. 

Dbałość o szczegóły

Prace w ramach inwestycji Matejki 51 rozpoczęły się w październiku 2019, a kamienica przejdzie całkowitą renowację. Inwestor, poznańska firma Constructa Plus, zakłada, że całość będzie w pełni wierna historii – budynek powstał w 1905 roku, będąc wzorcowym przykładem stylu secesyjnego, a teraz odzyska dawny blask. Architektura nawiązuje do secesji wiedeńskiej, wraz z ozdobnymi fasadami i balkonami oraz pozostałymi elementami. Z kolei renowacja części wspólnych wewnątrz budynku, w tym sztukaterii, zabytkowej posadzki z płytek, czy dekoracyjnych malunków, pozwoli podkreślić historyczny charakter. Jak zaznacza Joanna Janowicz, prokurent spółki Constructa Plus, wszystkie prace są prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. – Całość dopełni hol kamienicy, w którym będą się znajdowały wiernie odtworzone witraże oraz zrewitalizowana klatka schodowa – mówi Joanna Janowicz z firmy Constructa Plus. 

Mieszkania z nowoczesnym akcentem

Przy Matejki 51 znajdzie się 49 nowych mieszkań, o powierzchni od 31 do 100 m kw., 53 komórki lokatorskie oraz trzy lokale usługowe. Dla zainteresowanych są dostępne kawalerki, mieszkania 2-pokojowe, ale i większe powierzchnie, które sprawdzą się w funkcji przestronnego apartamentu. Kamienica liczy siedem kondygnacji. Połączy je centralnie zlokalizowana, obudowana estetycznym szkłem winda. Do dyspozycji będzie usytuowana na parterze wózkarnia i rowerownia. Dodatkowe udogodnienie to zagospodarowane na nowo podwórze, dziedziniec z nasadzoną zielenią oraz miejscami dla rowerów. – Dokładamy wszelkich starań, żeby historyczna kamienica zyskała nowoczesny akcent, na miarę naszych czasów – zauważa Joanna Janowicz. 

Dużym atutem inwestycji jest bez wątpienia lokalizacja. Adres Matejki 51 znajduje się vis a vis Parku Wilsona, który kiedyś pełnił funkcję ogrodu botanicznego w Poznaniu. To zielona część Łazarza, dobrze skomunikowana z centrum miasta, w tym m.in. MTP, dworcem kolejowym. 

W zgodzie z historią

Matejki 51 to kolejne przedsięwzięcie firmy Constructa Plus, dzięki któremu zostanie przywrócona świetność miejsca znanego i historycznego dla miasta Poznania. W ubiegłym roku deweloper zakończył inwestycję „Ogrodowa”, polegającą na rekonstrukcji zabytkowej kamienicy „Żelazko” w centrum, u zbiegu ulic: Krysiewicza i Ogrodowej. W marcu 2020 deweloper otrzymał nagrodę #TOPBuilder2020 w kategorii „Inwestycje”. – Jako firma realizująca projekty deweloperskie w Poznaniu, mamy świadomość odpowiedzialności za tworzenie przestrzeni miejskiej, widzimy ogromny potencjał w nieruchomościach, które wymagają trudnej pracy, jaką jest rewitalizacja zabytków, jednak w naszej ocenie warto przywracać je na nowo do życia  – podsumowuje Joanna Janowicz. 

Omnie redakcja