Jak projektuje się dziś części wspólne inwestycji?

Jak projektuje się dziś części wspólne inwestycji?
Możliwość komentowania Jak projektuje się dziś części wspólne inwestycji? została wyłączona, 25/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Przestrzenie wspólne w inwestycjach mieszkaniowych zyskują dziś zupełnie nową rolę. Poza tak oczywistymi czynnikami, jak lokalizacja, cena, rozkład i metraż mieszkania, dla kupujących liczy się również to, jak zostały zaprojektowane części wspólne. Ponadczasowy wygląd to zaleta zarówno dla mieszkańców, jak i dla klientów inwestycyjnych, którzy biorą pod uwagę to, czy oferta wynajmu szybko spotka się z zainteresowaniem. Jak projektuje się dziś części wspólne?

Detale na zamówienie

Na rynku pierwotnym nie brakuje dziś inwestycji, które do części wspólnych podchodzą w oryginalny sposób. Przykładem jest Nyska Residence przy ulicy Nyskiej we Wrocławiu, realizowana przez LI Development. Deweloper zadbał o wysoki standard wykończenia. Aranżacja części wspólnych zmienia się w zależności od części, w której się znajdujemy.

Części wspólne stworzyliśmy według indywidualnego projektu. Postawiliśmy na butikowy charakter, typowy dla wysokiej klasy hoteli. Nie zabrakło unikatowych detali: płytki podłogowe ułożone są w nietypowy wzór, a stylowe balustrady są wykonane na specjalne zamówienie – mówi Michał Romanowski, projektant wnętrz inwestycji Nyska Residence.

Funkcjonalne wnętrze, wygodniejsze życie

Choć styl jest niewątpliwie ważny w podejmowaniu decyzji o wyborze przyszłego „M”, na znaczeniu zyskują nowoczesne rozwiązania, które mogą poprawić komfort życia mieszkańców. W Nyska Residence w holu wejściowym znajdują się prywatne paczkomaty, które pozwolą szybko i wygodnie odebrać paczkę.

Klienci zwracają uwagę na to, jak zaprojektowane są przestrzenie wspólne. Liczy się dla nich to, by ułatwiały codzienność, ale i wyglądały elegancko. Dobrze zaaranżowane wnętrze nie rozprasza, ale jest przyjemnym tłem. W naszej inwestycji wybraliśmy takie materiały, które optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że zyskuje więcej światła. Znalazły się tu między innymi tapety winylowe z delikatnymi wzorami, duże lustra na korytarzach czy oświetlenie nad każdymi drzwiami – mówi Dawid Sokół, Dyrektor Sprzedaży LI Development. 

Przede wszystkim jakość

Poza samym wyglądem i funkcjonalnością niemałą rolę odgrywa jakość materiałów wykończeniowych. To one świadczą o tym, czy inwestycja faktycznie wytrzyma próbę czasu i mimo upływu lat wciąż będzie wyglądać dobrze. Deweloper podkreśla, że do wykończenia przestrzeni wspólnych w Nyska Residence wykorzystano drewno i gres, które zachowują swoją świetność na długi czas. 

Architekci wnętrz dążą dziś do tego, aby przestrzenie wspólne były nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie. To swojego rodzaju wizytówka inwestycji – która już od wejścia wiele mówi o całym osiedlu. Wiele wskazuje na to, że optyczne powiększanie przestrzeni wspólnych i tworzone na zamówienie detale staną się trendami, które na długo ukształtują rynek nieruchomości mieszkaniowych.

Omnie Katarzyna Maciak