6,7 mln mkw magazynów

6,7 mln mkw magazynów
Możliwość komentowania 6,7 mln mkw magazynów została wyłączona, 23/09/2011, przez␣, w␣komercyjne, magazynowe, raporty

Pierwsze półrocze 2011 r. na rynku najmu powierzchni magazynowych było bardzo udane. Popyt wzrósł o 40%, a budowanych obiektów było prawie dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Łącznie wynajęto 941.000 mkw., a w budowie jest kolejnych 336.000 mkw. Obecnie łączne zasoby magazynowe w Polsce wynoszą już 6,7 mln mkw. Współczynnik pustostanów malał we wszystkich regionach, co przełożyło się na lekkie wzrosty stawek czynszu. Na magazynowej mapie naszego kraju pojawił się Rzeszów i Lublin.

„Inwestycje są realizowane dopiero po podpisaniu umów najmu, przynajmniej na połowę planowanej powierzchni. Obecnie budowane magazyny to najczęściej obiekty zaprojektowane pod kątem konkretnego najemcy, czyli tzw. BTS (built-to-suit). W przeciwieństwie do inwestycji spekulacyjnych, są one również zdecydowanie chętniej finansowane przez banki” – mówi Marek Skrzydlak, Negocjator, dział powierzchni przemysłowo-magazynowych, Cushman & Wakefield.

Tagi:␣
front

Omnie Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 13.000 pracowników w 234 biurach w 61 krajach. Firma reprezentuje zarówno małe firmy, jak i duże korporacje z listy „Fortune 500”. Cushman & Wakefield jest uznanym liderem w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości, publikuje szereg raportów, które dostępne są w części Knowledge Center na stronie www.cushmanwakefield.com