MdM: Co, w przypadku wcześniejszej rezygnacji z RnS?

MdM: Co, w przypadku wcześniejszej rezygnacji z RnS?
Możliwość komentowania MdM: Co, w przypadku wcześniejszej rezygnacji z RnS? została wyłączona, 15/01/2014, przez␣, w␣Headline, kredyty, MdM, mieszkaniowe, nieruchomości

Dr Michał Kisiel, analityk Bankier.pl, odpowiada na najciekawsze pytania dotyczące rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

Pytanie: – W czasie gdy działał program „Rodzina na swoim”, zakupiłem mieszkanie u dewelopera. Załapałem się do programu, mieszkanie się budowało, ja spłacałem raty. Jestem żołnierzem zawodowym, rozwiązano jednostkę w mieście, gdzie pracowałem, i zmuszony byłem wyjechać w inne miejsce Polski. W związku z powyższym rozwiązałem umowę z deweloperem i zwróciłem kredyt (taki sposób był dla mnie najmniej kosztowny). Czy będę mógł skorzystać z programu „Mieszkania dla młodych”? Inne warunki spełniam.

Odpowiedź na pytanie zależna jest od tego, czy nastąpiło przeniesienie własności mieszkania kupowanego w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Jeśli kredyt otrzymano na podstawie np. umowy rezerwacyjnej z deweloperem, a następnie wycofano się z niej zanim kredytobiorca stał się właścicielem mieszkania, to oznacza to, że kupujący nie był nigdy właścicielem nieruchomości. Może zatem skorzystać z „Mieszkania dla młodych”.

Źródło: www.bankier.pl

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.