Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera
Możliwość komentowania Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera została wyłączona, 26/09/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mieszkaniowe

Przed kupnem mieszkania warto sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić, jest wiarygodny. Od 2012 r. w Polsce obowiązuje tzw. ustawa deweloperska. Dzięki niej nabywca teoretycznie powinien być zabezpieczony w przypadku upadłości firmy.

Zanim zdecydujemy się na kupno, warto zapoznać się prospektem informacyjnym dewelopera. Zawiera on najważniejsze informacje o inwestycji, a także o sytuacji prawnej i finansowej firmy.

Dobrze jest dopytać, czy inwestycja jest objęta rachunkiem powierniczym. Trzeba pamiętać o tym, że mimo ustawy, nie każda firma taki rachunek prowadzi.

Oprócz tego można przeprowadzić własne śledztwo. Znajdując inne inwestycje danej firmy można się na własne oczy przekonać, jak jej osiedla wyglądają po kilku latach, a także zapytać mieszkańców o plusy i minusy mieszkania w nich.

Więcej o ofertach sprzedaży.

Źródło: www.pb.pl

Photo by Zorro2212 (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.