104 nowe mieszkania w Łodzi z pozwoleniem użytkowania – pierwszy etap osiedla Kraft gotowy

104 nowe mieszkania w Łodzi z pozwoleniem użytkowania – pierwszy etap osiedla Kraft gotowy
Możliwość komentowania 104 nowe mieszkania w Łodzi z pozwoleniem użytkowania – pierwszy etap osiedla Kraft gotowy została wyłączona, 13/07/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Trei Real Estate Poland uzyskał formalne potwierdzenie zakończenia budowy deweloperskiej w ramach pierwszej fazy realizacji osiedla Kraft w Łodzi przy. ul. Traktorowej. Sprzedaż mieszkań z tego etapu inwestycji zakończyła się w marcu, a aktualnie trwa proces przekazywania kluczy właścicielom lokali. Równocześnie Trei buduje drugą część przedsięwzięcia w Łodzi i planuje tutaj kolejne projekty.
W ramach I etapu inwestycji Kraft w Łodzi firma Trei wybudowała 104 lokale mieszkalne o metrażach od 25 do 87 mkw. usytuowane w dwóch budynkach – cztero i sześciokondygnacyjnym. To pierwsza realizacja dewelopera na łódzkim rynku. W budowie są mieszkania z II fazy inwestycji, trwa ich sprzedaż. Zainteresowanie jest duże, w sprzedaży pozostało tylko 10 lokali.

Łodzianie niezwykle cenią sobie tę lokalizację. Poszukują miejsca do zamieszkania w pobliżu terenów zielonych, a nasze osiedle Kraft położone jest w sąsiedztwie trzech parków i zaledwie 15 minut drogi samochodem od centrum miasta. Sukces kompleksu mieszkaniowego Kraft tkwi także w prostym, minimalistycznym projekcie architektonicznym oraz niskiej zabudowie. Stworzyliśmy kameralne miejsce z dostępem do wielu udogodnień, takich jak punkty handlowe, usługowe oraz placówki medyczne i edukacyjne. Mieszkania, zarówno kawalerki, jak również te o większych metrażach, posiadają balkon lub taras, natomiast lokale zlokalizowane na parterze są wyposażone w ogródki do 100 mkw. powierzchni. Osiedle Kraft cieszy się dużym zainteresowaniem nabywców z Łodzi i okolic,

przyznaje Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. Kraft to osiedle przyjazne zarówno rodzinom z dziećmi, jak i przedsiębiorczym parom oraz singlom. Jest tak zaprojektowane, by tworzyć spokojną, zieloną enklawę blisko centrum dużego miasta. Architekturę i wykończenie mieszkań cechują prostota i minimalizm. Osiedle zostało zaprojektowane w eleganckiej, stonowanej kolorystyce, w której dominują biel i antracyt. Na terenie kompleksu dostępna jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Istnieje też opcja częściowego nawadniania zieleni osiedla z retencjonowanej wody opadowej.

Kraft rozwija Łódź

Według danych raportu JLL w pierwszym kwartale 2022 deweloperzy w Łodzi wprowadzili do sprzedaży 1,4 tys. mieszkań, czyli o ok. 6% więcej niż w poprzednim analogicznym okresie. Zatem na koniec I kw. w ofercie było 4,7 tys. lokali, z czego sprzedano około 1 tys. mieszkań. Szacunki Głównego Urzędu Statystycznego w Łodzi wskazują, że w okresie od stycznia do marca 2022 r. oddano do użytkowania 1,8 tys. mieszkań, tj. o 38,5% więcej niż w tym samym czasie w 2021 r., natomiast ich łączna powierzchnia użytkowa była większa o 23,6% i wyniosła 106,6 tys. mkw. Wśród mieszkań oddanych do użytkowania dominowały lokale przeznaczone na sprzedaż lub wynajem – 88,1% ogółu. Łódź niezmiennie postrzegana jest jako miejsce z potencjałem inwestycyjnym i nienasyconym rynkiem mieszkaniowym. Osiedle Kraft jest jedną z głównych inwestycji w tym mieście realizowaną w 2022 roku i znakomicie wpisuje się w tkankę miejską, wzbogacając dzielnicę Bałuty o proste, funkcjonalne lokale do zamieszkania.

Osiedla w budowie

Kraft jest jedną z pierwszych inwestycji spółki Trei podjętą w ramach dywersyfikacji portfela tego dewelopera, który początkowo skupiał swoją aktywność głównie w sektorze handlowym, rozbudowując sieć obiektów Vendo Park. Obecnie trwa druga faza realizacji łódzkiej inwestycji Trei, której generalnym wykonawcą jest firma Spec Bau Polska. Deweloper planuje zakończenie budowy tego etapu jeszcze w tym roku. Na mieszkańców Łodzi i okolic czeka 87 nowych mieszkań oraz 88 miejsc postojowych w parkingu podziemnym. Dodatkowo przewidziane są miejsca parkingowe naziemne, a wokół pięciopiętrowego budynku przestrzeń do relaksu dla mieszkańców oraz place zabaw dla dzieci. Osiedle mieszkaniowe Kraft realizowane w dwóch etapach okazało się sukcesem.

Oprócz inwestycji Kraft w Łodzi, realizujemy równolegle osiedle mieszkaniowe we Wrocławiu przy ul. Bacciarellego 54. Ponadto właśnie rozpoczęliśmy swój pierwszy projekt PRS w Polsce, zlokalizowany w Poznaniu, a w przygotowaniu mamy kolejne inwestycje w sektorze mieszkaniowym, w tym między innymi w Warszawie. Łódź również pozostaje w kręgu naszych strategicznych lokalizacji. To rynek stabilny i z potencjałem, dlatego rozważamy nowe projekty w obrębie miasta,

podsumowuje Jacek Wesołowski, Trei Real Estate Poland.  

Omnie Katarzyna Maciak