Zmiany w dofinansowaniu budownictwa socjalnego i komunalnego

Zmiany w dofinansowaniu budownictwa socjalnego i komunalnego
Możliwość komentowania Zmiany w dofinansowaniu budownictwa socjalnego i komunalnego została wyłączona, 10/11/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, inwestycje, mieszkania, nieruchomości, prawo

Pod koniec października Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych.

Najważniejsze zmiany, które znalazły się w ustawie to zwiększenie dopłat, na które mogą liczyć gminy, powiaty i organizacje pożytku publicznego, umożliwienie samorządom wykupu mieszkań pozakładowych, rozszerzenie wsparcia na spółki gminne i złagodzenie obowiązku wydzielania ekwiwalentnego zasobu lokali socjalnych. Wejdą one w życie 1 marca 2016 roku.

Dzięki zmianom w ustawie, Bank Gospodarstwa Krajowego iczy na jeszcze większe zainteresowanie rządowym programem wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. W edycji jesiennej 2015 r. samorządy złożyły 125 wniosków na łączną kwotę wsparcia w wysokości ponad 96 mln zł.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ

Źródło: portalsamorzadowy.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.