Złe nastroje wśród amerykańskich firm

Możliwość komentowania Złe nastroje wśród amerykańskich firm została wyłączona, 17/08/2011, przez␣, w␣Ameryka, Europa, świat

Sierpniowy odczyt indeksu nastrojów amerykańskich firm budowlanych nie przyniósł zmian. Pozostał na bardzo niskim poziomie 15 pkt. Odczyty poniżej 50 pkt. oznaczają, że warunki w branży oceniane są jako słabe. Rekordowo niski poziom zanotowano w styczniu 2009 roku. Było to 8 pkt. Na sierpniowy odczyt złożyła się poprawa w zakresie bieżącej sprzedaży. Również o 1 pkt. proc. podniosło się saldo ocen zainteresowania kupujących domy (do 13 pkt.). Natomiast odnoście do spodziewanej sprzedaży domów mieliśmy regres z 21 pkt do 19 pkt.

W tym miesiącu doszło do znaczącego spadku cen wywoławczych mieszkań w Londynie. Poszły w dół o 3,4 proc. w porównaniu z lipcem, w którym zniżka wyniosła 1,4 proc. W skali kraju regres wyniósł 2,1 proc. i był to najgorszy wynik w tym roku. Jego przyczyn upatruje się w sezonowości rynku, ale jednocześnie skala spadku jest na tyle dużą, że pojawiły się podejrzenia o negatywnym oddziaływaniu zamieszania na rynkach finansowych.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.