Ziemia w Polsce najtańsza w Europie

Możliwość komentowania Ziemia w Polsce najtańsza w Europie została wyłączona, 11/04/2013, przez␣, w␣Europa, grunty, rolne, świat

Z badań wynika, że ziemia rolna w Polsce drożeje najszybciej w Europie, jednak wciąż jest aż trzy razy tańsza niż średnia wartość ziemi w Unii Europejskiej.

Przykładowo  na Malcie  hektar gruntu średnio kosztuje 130 tys.  EUR , a w Holandii  49,4 tys. EUR w Holandii. Kraje te są pod tym względem najdroższych pod tym względem krajach europejskich. W porównaniu z tym 6,4 tys. EUR (26,3 tys. zł), które trzeba zapłacić w Polsce, nie wydaje się wygórowaną kwotą. Wśród 20 krajów europejskich, dla których można znaleźć wiarygodne źródła cen ziemi, Polska znajduje się mniej więcej w połowie stawki (w 11 krajach trzeba zapłacić więcej).

Cena za hektar jest jednak w Polsce prawie trzykrotnie niższa niż średnia dla badanych rynków (17,4 tys. EUR). Nawet wyłączając Maltę, średnia cena w Unii wyniosłaby 11,45 tys.  EUR, czyli prawie dwa razy więcej niż w Polsce. Wśród krajów o wyższych stawkach za ziemię rolną są Finlandia (6,9 tys. EUR), Niemcy (11,5 tys. EUR), Hiszpania (12,1 tys. EUR) i Wielka Brytania (21,1 tys. EUR).

 

Źródło:

https://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.