Zielone budownictwo coraz tańsze

Zielone budownictwo coraz tańsze
Możliwość komentowania Zielone budownictwo coraz tańsze została wyłączona, 23/09/2014, przez␣, w␣ECO, Headline, inwestycje, komercyjne

Zielone budownictwo nie jest już uważane za ekstrawagancki wybór inwestora. W dzisiejszym świecie jest to norma regulowana przepisami prawnymi. Jak przyznaje Mirosław Czarnik, prezes Górnośląskiego Parku Przemysłowego: – Dziś nie ma już  przyszłości dla inwestycji biurowych budowanych inaczej niż jako obiekty zrównoważone, zielone.

Jak dodaje, koszt inwestowania w zrównoważone budownictwo systematycznie spada. W przypadku inwestycji biurowej Stern różnica wyniosła ok. 9 procent, podczas gdy realizacja projektu dwa lata wcześniej kosztowała aż 15 proc. więcej od tradycyjnego budownictwa.

Docelowo wszystkie realizowane inwestycje będą musiały spełniać normy ekologiczne. Będzie to regulowane przez przepisy unijne.

Sprawdź aktualne ceny najmu powierzchni biurowych

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.