Zapadł wyrok w sprawie działki pod Złote Tarasy

Zapadł wyrok w sprawie działki pod Złote Tarasy
Możliwość komentowania Zapadł wyrok w sprawie działki pod Złote Tarasy została wyłączona, 30/12/2014, przez␣, w␣działki, Headline, nieruchomości, prawo, Śródmieście, Warszawa

Czterech warszawskich urzędników zostało uniewinnionych w sprawie dot. działki, na której stoi centrum handlowe Złote Tarasy. Urzędnicy byli oskarżeni m.in. o narażenie majątku publicznego na straty poprzez wniesienie do spółki budującej centrum handlowe działki o zaniżonej wartości.

Spór przed sądem toczył się od 2004 roku. Według oskarżenia wartość działki znacznie zaniżono (o niemal 100 mln zł), co naraziło publiczny majątek na straty. Do gruntu były również roszczenia spadkobierców przedwojennych właścicieli. W trakcie 32 rozpraw przesłuchano kilkudziesięciu świadków.

Wyrok uniewinniający nie jest prawomocny. Wkrótce przed sądem odwoławczym odbędzie się apelacja w tej sprawie. Złożył ją pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, czyli jednego ze spadkobierców gruntu, na którym stanęły Złote Tarasy. Wyrok zaakceptowała prokuratura. Adwokaci oskarżonych rozważają podjęcie w tej sprawie kroków prawnych.

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.