Zamkną lotnisko czy zmuszą linie do lądowania w Modlinie?

Zamkną lotnisko czy zmuszą linie do lądowania w Modlinie?
Możliwość komentowania Zamkną lotnisko czy zmuszą linie do lądowania w Modlinie? została wyłączona, 07/08/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Straty lotniska w Modlinie od grudnia 2012 r. wynoszą 33 mln zł. Port jest w stanie stagnacji, nie wiadomo, ile jeszcze czasu będzie funkcjonował. Tanie linie lotnicze nie spieszą się z powrotem do Modlina, Wizzair oficjalnie oświadczył, że nie zamierza wrócić.

Zarząd lotniska wcielił w życie program oszczędnościowy, pracę straciło 50 osób. „Dziennik Gazeta Prawna” poinformował na swoich łamach, że rząd chciałby, żeby lotnisko przejęły Porty Lotnicze, właściciel Lotniska Chopina. To spowodowałoby, że przewoźnicy musieliby przenieść się do Modlina. To rozwiązanie byłoby jednak niezgodne z prawem lotniczym. Modlin musi więc czekać na decyzję Ryanaira, który wciąż nie podał daty powrotu na podwarszawskie lotnisko.

Źródło: www.gazeta.pl

Photo by Hubert Śmietanka (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.