Zakupy samorządu województwa podlaskiego

Zakupy samorządu województwa podlaskiego
Możliwość komentowania Zakupy samorządu województwa podlaskiego została wyłączona, 29/12/2014, przez␣, w␣architektura i design, Białystok, biurowe, ceny, Headline, inwestycje, komercyjne, sprzedaż, usługowe

Samorząd województwa podlaskiego kupił od Uniwersytetu w Białymstoku budynek uniwersyteckiej biblioteki wraz z przyległym do niej biurowcem. Koszt zakupu wynosił około 25 mln zł.

W budynku biblioteki ma działać Książnica Podlaska. W budynku sąsiednim natomiast ma się znaleźć część urzędników samorządu województwa i instytucji, za które samorząd odpowiada, np. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Obecnie w budynku znajduje się rektorat uczelni.

Uczelnia ma czas do końca września, aby opuścić budynek biblioteki. Natomiast na przeniesienie rektoratu – trzy lata.

Szacunkowy koszt nowej Książnicy Podlaskiej to 100-120 mln zł. Obecny budynek Książnicy również znajduje się w Białymstoku, jest jednak zbyt mały dla rozrastającego się księgozbioru.

Więcej informacji o lokalach użytkowych znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.