Wystarczy wstawić łóżko – nowa definicja mieszkania „pod klucz”  

 Wystarczy wstawić łóżko – nowa definicja mieszkania „pod klucz”  
Możliwość komentowania  Wystarczy wstawić łóżko – nowa definicja mieszkania „pod klucz”   została wyłączona, 24/04/2023, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Czy przyzwyczajeni do tzw. standardu deweloperskiego Polacy przekonają się do popularnych w Europie rozwiązań? Pierwsze w pełni wykończone mieszkania wprowadzone do sprzedaży przez spółkę mieszkaniową Skanska cieszyły się dużym zainteresowaniem nabywców, szczególnie tych planujących wynajem. Dlatego deweloper wprowadza to rozwiązanie w kolejnych budynkach i rozszerza ofertę dostępnych stylów wykończenia wnętrza.

Po raz pierwszy rozwiązanie to zostało zaproponowane przed dwoma laty klientom inwestycji Holm House 3 – wówczas zdecydowano się na standard Sitta w jednej klatce budynku. Mieszkania te cieszyły się dużą popularnością, zwłaszcza wśród klientów szukających lokali na wynajem, stąd decyzja dewelopera o wprowadzeniu mieszkań wykończonych pod klucz do kolejnego etapu Holm House oraz NU! Warszawa Wola. 

Dlaczego wybieramy mieszkania „pod klucz”? 

Osoby szukające swojego „M” na zakup są zniechęcone do samodzielnego wykańczania wnętrz przez niestabilne koszty materiałów i długi czas realizacji. Wprowadzony przez Skanska Residential Development Poland produkt Sitta pozwala pominąć proces wybierania architekta czy samodzielnego projektowania oraz miesiące prac wykończeniowych – w dniu odebrania kluczy można wstawiać meble i wprowadzić się do gotowego mieszkania. I jednocześnie mieć gwarancję, że zarówno mieszkanie, jak i jego wykończenie podlegają ustawowej rękojmi.

Sitta to też oszczędność w czasach zmiennych stóp procentowych. Całe mieszkanie może być objęte jednym kredytem – hipotecznym, gdyż nabywca od początku wie jaki jest koszt nie tylko zakupu, ale i wykończenia, oraz ma pewność, że on się nie zmieni.

Sitta znaczy “rozsiądź się wygodnie” 

„Do niedawna polski rynek nie był gotowy na mieszkania pod klucz. Nabywcy decydowali się na indywidualne wykańczanie bądź współpracowali z rekomendowanymi przez nas biurami architektonicznymi i korzystali z tzw. pakietów wykończeniowych. Widzieliśmy, z jakimi wyzwaniami i problemami mierzą się nasi klienci i ich narażeni na dyskomfort sąsiedzi. Zainspirowało nas to do wprowadzenia gotowych mieszkań w warszawskim Holm House 3. Sitta to wielkie ułatwienie i spełnienie marzeń o mieszkaniu gotowym do zamieszkania zaraz po odbiorze”– mówi Aleksandra Goller, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Skanska Residential Development Poland. Jak twierdzi, w zeszłym roku cieszyły się one dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród nabywców szukających gotowego produktu inwestycyjnego. Dla planujących wynajem, zakup wykończonego mieszkania oznacza niemal natychmiastowe wejście na rynek najmu, gdzie popyt wciąż przewyższa podaż, a co za tym idzie – szybszy zwrot inwestycji, bez stratnych miesięcy, gdy lokal jest wykańczany. 

Ponadczasowy styl i personalizacja

Wszystkie mieszkania wykończone w standardzie Sitta mają pomalowane ściany i sufity, zainstalowane oprawy oświetleniowe, ułożone drewniane podłogi i listwy przypodłogowe oraz zamontowane bezprzylgowe drzwi wewnętrzne. Ponadto, nabywca otrzymuje w pełni wyposażoną łazienkę z zestawem WC, armaturą, wanną lub kabiną prysznicową i urządzony aneks kuchenny. Mieszkania są dostępne od razu ze sprzętami AGD takimi jak: piekarnik, płyta indukcyjna, lodówka, zmywarka i pralka.  Dużym atutem wykończonych mieszkań są także szafy na wymiar. W obu inwestycjach, w których oferowany jest standard wykończenia Sitta, każde mieszkanie jest wyposażone w system smart home.

Mieszkania Sitta nie wymagają żadnego dodatkowego zaangażowania po stronie klienta – wystarczy, że wybierze mieszkanie wykonane w jednym ze stylów zaproponowanych przez architektów Skanska. 

„Zależało nam, by klienci mieli możliwość personalizacji poprzez dobranie koloru i stylu mebli oraz dodatków – mówi architektka Izabela Kucharska, Menadżer ds. Rozwoju Produktu Skanska Residential Development Poland. – Z reguły urządzamy mieszkanie raz na kilka lat, dlatego jego design musi przetrwać próbę czasu. Sitta zaprojektowano tak, by wystrój mieszkania pozostał ponadczasowy, mimo zmieniających się trendów. Przeprowadziliśmy też badanie satysfakcji klientów, którzy zakupili gotowe mieszkania w Holm House 3. Wnioski, które wyciągnęliśmy, wykorzystaliśmy do zaprojektowania nowych propozycji, dostępnych w Holm House 4 oraz NU!” 

Mieszkania są dostępne w pięciu różnych stylach – OLIVE, CORAL, BEIGE oraz Modern Elegance i Shadows of Nature. Pierwsze trzy można znaleźć w NU! Warszawa Wola. BEIGE to propozycja dla wielbicieli klasycznej elegancji, minimalistyczne wnętrze, któremu charakter nadaje sztukateria naścienna i dobrej jakości materiały imitujące kamień i drewno. Styl OLIVE to boho w skandynawskim wydaniu, do którego idealnie sprawdzą się drewniane i wiklinowe dodatki. Odważniejszy CORAL, który wyróżniają terakotowe płytki dekoracyjne, zainspirowany jest trendem na powrót do lat 70. oraz 80. Z kolei propozycje dostępne w Holm House 4 to wnętrza bardzo wyraziste, szczególnie Shadows of Nature z płytką imitującą granit, również w łazience. Modern Elegance spodoba się fanom śródziemnomorskich błękitów i lastryko. W mieszkaniach Sitta spójny design obejmuje nie tylko kolor ścian czy płytek w łazience, ale również rodzaj uchwytów i klamek, frontów i blatów kuchennych, styl oświetlenia czy sztukaterii naściennej. 

Omnie Katarzyna Maciak