Wyniki konkursu na ekspozycje Muzeum Pragi

Wyniki konkursu na ekspozycje Muzeum Pragi
Możliwość komentowania Wyniki konkursu na ekspozycje Muzeum Pragi została wyłączona, 18/12/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

We wtorek ogłoszono wyniki konkursu na wystawę stałą Muzeum Pragi. Wzięło w nim udział 12 pracowni z Polski, Francji i Belgii. Zwyciężyła pracownia 137 Kilo Architekci. Jak powiedział jeden ze zwycięzców, Bartłomiej Popiela: – Założeniem było stworzenie części historycznej, opowiadającej o spuściźnie tego miejsca, później odniesienie do czasów powojennych, jego rozwoju i rozkwitu, by w trzecim segmencie pokazać Pragę współczesną. Staraliśmy się rozłożyć tę opowieść na poszczególne części budynku i dziedziniec, który w zamierzeniu ma integrować całość budynku oraz społeczność praską.

Przy wejściu do muzeum pojawią się meble z różnych epok, oś czasu z historią dzielnicy, a także zdjęcia i multimedia. Na pierwszym piętrze powstanie targ praski, czyli miejsce poświęcone handlowi i przemysłowi. Na samej górze pojawi się praski penthouse, czyli przestrzeń dla wystaw czasowych, a także mieszkańców, którzy będą mogli wstąpić do kawiarni i świetlicy.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Tadeusz Rudzki (CC BY-SA 3.0)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.